E-sporOyun Haberleri

S2G ESports PUBG Mobile dünya şampiyonu oldu

0

Dünyanın en iyi 16 takımının mücadele ettiği PUBG Mobile Dünya Şampiyonası 2022’nin (PMGC) galibi temsilcimiz S2G Esports oldu.

S2G ESports – PUBG Mobile

PUBG Mobile Dünya Şampiyonası 2022’nin (PMGC) galibi temsilcimiz S2G Esports oldu.

Endonezya’nın Jakarta kentinde düzenlenen ve kıyasıya maçlara ev sahipliği yapan PUBG Mobile Dünya Şampiyonası 2022’yi (PMGC) ilk sırada tamamlayan ve göğsümüzü kabartan temsilcimiz S2G Esports toplamda 10 milyon TL’ye yakın ödül kazanmış oldu.

PUBG Mobile Türkiye Ülke Müdürü Aras Şenyüz, büyük bir başarı gösteren takımlarımız ve büyük finaller sonrası şöyle konuştu:

“S2G Esports’un PUBG Mobile Dünya Şampiyonu olması büyük bir başarı ve bizim için gurur kaynağıdır. Mücadele eden tüm temsilcilerimizi ve oyuncularımızı kutluyorum. Bu şampiyonluğun tüm PUBG Mobile Türkiye topluluğunun da başarısı olduğunu düşünüyoruz. Türkiye’deki espor sektörü için önemli bir viraj olan bu zafer, bizim için yeni başlangıçlar ve daha büyük hedefler için ilham kaynağı olacaktır. PUBG Mobile Türkiye ve ülkemizdeki temsilcilerin gelecekte de kazanmaya devam edeceğine ve PUBG Mobile dünyasında önemli bir yer edineceğimize canı gönülden inanıyoruz.”

PUBG Mobile Dünya Şampiyonası 2023’te Türkiye’ye geliyor

2023 yılında Türkiye, bu dev espor organizasyonuna ev sahipliği yapacak. Kasım ayından itibaren başlayacak olan PUBG Mobile Dünya Şampiyonası, 2023 yılında ilk kez Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek.


Oyun Günlüğü
Yeni nesil oyun haberciliği - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.