macOSOyun HaberleriPCPlayStationXbox

Rust’a motosikletler geldi!

0

Tüm zamanların en iyi hayatta kalma oyunlarından biri olan Rust, temmuz güncellemesiyle hayranları sevindirdi. Yeni güncelleme ile birlikte oyuna motosikletler ve bisikletler geldi. Oyun mekaniklerinde ise yenilikler göze çarpıyor. İşte tüm detaylar.

Rust – motosiklet

Facepunch Studios tarafından geliştirilen ve 2018 yılında yayımlanan birinci şahıs nişancı ve hayatta kalma oyunu Rust için Road Renegades adlı temmuz güncellemesi yayımlandı.

Motosikletler ve bisikletler

Bu ayki güncelleme hız tutkunu oyuncuları sevindirecek. Tek ve yan koltuklu motosikletlerin yanında bisikletler oyuna eklendi. Motosikletlerin çeşitli bölgelerde yerlerde bulunabileceğini belirtelim. Tek kişilik motosikletlerin yanında kinci bir oyuncunun oturup silah kullanabileceği bir sepette mevcut.

Rust – motosiklet

Motosikletleri düşük dereceli yakıt kullanarak haritayı hızlı bir şekilde geçmek için kullanabilirsiniz. Hasar görürlerse az miktarda Metal Parça ile onarılabilirler. Ve tabii ki bir yere çarparsanız bir veya iki bandaja ihtiyacınız olacak!

Bisikletler ise yeni motosikletler kadar hızlı ya da güçlü değil ama elde edilmesi daha kolay ve yakıt kullanmıyorlar. Bunun yerine yavaş yavaş kendi yiyecek ve su seviyenizi tüketirler.

Rust – bisiklet

Kelepçe ve Mahkum Başlığı

Temmuz ayında oyun mekaniğinde ilginç gelişmeler yaşandı. Oyuncuların uzun zamandır beklediği yeni Kelepçe ve Mahkum Başlığı öğeleriyle düşmanlarınızı esir alabileceksiniz!

Teslim olan veya yere düşen oyuncuyu esir almak için Kelepçeleri kullanın; envanterini, kemerini, kullanım ve etkileşim seçeneklerini kısıtlayacaksınız. Kelepçeli oyuncular itilip araçlara ve diğer monte edilebilir nesnelere zorla bindirilebilir.

Mahkumun görüşünü engellemek ve harita erişimini devre dışı bırakmak için yeni Mahkum Başlığı‘nı yerleştirin ve onları nereye götürdüğünüzü görmelerini engelleyin. Kelepçeli oyuncular, kilit açma mini oyununda ilerlemek için saldırı düğmesini basılı tutabilirler. İlerleme çubuğunu doldurun ve Kelepçeler koparak sizi serbest bırakın!

Gezgin Satıcı

Oyuna yeni bir de etkinlik eklendi: Gezgin Satıcı!

Satıcı, çevre yolları (4000+) olan haritalarda doğal olarak ortaya çıkacak ve yolları geçecektir. Satıcı, temel inşaat malzemelerinden silahlara kadar çeşitli ürünler satıyor.

Hilecilerle mücadele

Ekip hilecilerle de mücadele ettiğini açıkladı.

“Nisan ayındaki son hile karşıtı güncellememizden bu yana, 63.393 hesabı daha yasakladık; bunların 8.018’i geçici, geri kalan 55.375’i ise kalıcı yasaklardı.”

Tüm güncelleme notları için buraya bakabilirsiniz.

Geçen aylarda Rust için sırt çantası ve öğretici ada gibi yeni özellikler de gelmişti.


Oyun haberleri için temel kriterlerimizi merak ediyorsanız,
haber politikası ve standartlarımıza göz atabilirsiniz.


Bizi Google News üzerinden de takip edebilirsiniz.


Oyun Günlüğü
Türkiye'nin yeni nesil oyun haber sitesi. 2020'den bu yana Türkçe ve İngilizce web sitelerimiz ve dijital dergimizle sizinleyiz! - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.