Oyun Haberleri

Resident Evil 4 Remake’in Ada’sı nefret dolu yorumlara maruz kaldı!

0

Resident Evil 4 Remake’deki Ada Wong karakterini canlandıran oyuncu Lily Gao, performansıyla ilgili binlerce nefret dolu yorum aldıktan sonra rolle ilgili Instagram gönderilerinde yanıtları devre dışı bıraktı.

RE 4 Remake Ada Wong

Resident Evil 4 Remake, genel olarak orijinal oyunun başarılı bir şekilde yeniden yapılandırıldığı ve 2023’ün en iyi oyunlarından biri olduğu şeklinde övgü aldı, ancak bu, herhangi bir kusurun olmadığı anlamına gelmez. Ana eleştirilerden biri, Ada Wong rolündeki Lily Gao’nun performansı ve bazıları, karakter olarak sıkkın bir ses tonu olduğuna dair yorumlar yapıyor ve Resident Evil 2 Remake’deki canlandırmasına uygun olmadığını söylüyorlar.

Performansı eleştirmek adil olabilir, ancak işler son derece iyi gittiği durumlarda bile birini taciz etmek adil değildir. Ne yazık ki, bu, Resident Evil 4 Remake’in piyasaya sürülmesinden bu yana Gao’ya yapılan şeydir. ResetEra kullanıcısı AdaWong tarafından belirtildiği gibi, Gao’nun Instagram gönderilerinin altında binlerce nefret dolu yorum yapıldı ve bu, Gao’nun sessizce yeniden yapılandırmayla ilgili gönderilerde yanıtları devre dışı bırakmasına neden oldu.

Gao’nun yanıtları devre dışı bırakmasıyla artık yorumları göremiyoruz, ancak Twitter kullanıcısı alicunts, ne yazık ki, ne tür yorumlar yapıldığını paylaştığı birkaç ekran görüntüsü paylaştı. Bir tanesi Ada’nın sesinin “yıllardır duydukları en kötü seslendirmelerden biri” olduğunu iddia ederken, diğeri de Gao’nun performansında “çekici bir şey olmadığını” söylüyor.

Neyse ki, bazı Resident Evil hayranları Gao’nun Ada’yı canlandırmasında desteklerini gösterirken, onu taciz edenleri eleştirmek ve rolündeki olumlu geri bildirimlerini paylaşmak için Twitter’a başvuruyorlar. Özellikle, Twitter kullanıcısı DeanGagaKennedy’nin çok sevindirici bir gönderisi, Gao’nun Ada’yı “Welcome to Raccoon City” filminde canlandırdığında ne kadar heyecanlı olduğunu vurgularken, bu anı onun için mahvedenlerinde eleştirilmesi gerektiğini vurguladı.Onur Yavşanlı
Oyun Günlüğü Haber Editörü - 2023