Oyun HaberleriPCPlayStation

Remedy oyun medyasında dikkatleri üzerine çekti!

0

Remedy Entertainment ve Rockstar Games, Max Payne ve Max Payne 2: The Fall of Max Payne’i yeniden yapacaklarını duyurdu.

Alan Wake 2

Finlandiyalı video oyunu geliştiricisi Remedy Entertainment ve Rockstar Games, Max Payne ve Max Payne 2: The Fall of Max Payne’i yeniden yapacaklarını duyurdu.

Remedy, daha önce 505 Games ile duyurdukları Control 2 ve Control’ün multiplayer modu, Epic Games ortaklığıyla Alan Wake 2’yi geliştirmeye devam ediyor. Aynı zamanda Tencent ile Codename Vanguard adlı bir projeye başlamalarıyla birlikte süreç oldukça yoğun olacaktır.

Bir sürpriz duyuruyla, Remedy ve Rockstar yeni bir yayıncılık anlaşması çerçevesinde birlikte çalışacaklar ve PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X ve S için ilk iki Max Payne oyununu yeniden yapacaklar. Remedy geliştirme sürecini üstlenecek, Rockstar ise proje finansmanını üstlenecek ve “tipik bir Remedy AAA oyunu üretimi” çerçevesinde yürütecek.

Max Payne yeniden yapımı da, Control ve yaklaşan Alan Wake 2’nin geliştirilmesinde kullanılan Northlight oyun motorunda geliştirilecek.

Remedy Portfolio

Orijinal Max Payne oyunları da, Remedy ve Rockstar arasındaki bir iş birliği sonucunda ortaya çıkmıştı. Remedy geliştirmeyi üstlenirken, Rockstar Games yayıncılığı üstlenmişti. Rockstar ayrıca Max Payne 3’ün geliştirilmesini de üstlenmişti.

“Uzun yıllardır arkadaşımız olan Remedy’nin bize orijinal Max Payne oyunlarını yeniden yapma fikrini getirdiklerinde çok heyecanlandık,” diyen Rockstar kurucusu Sam Houser şunları söyledi:

“Remedy ekibinin yıllar boyunca yarattığı işlere hayranız ve bu yeni sürümleri oynamak için sabırsızlanıyoruz.”

Remedy CEO’su Tero Virtala ise “Max Payne, her zaman Remedy’deki herkesin kalbinde özel bir yere sahipti ve milyonlarca hayranın dünya çapında aynı şeyi hissettiğini biliyoruz,” dedi.

Virtala, ekibin orijinal Max Payne oyunlarının hikayesini, aksiyonunu ve atmosferini oyunculara yeni yollarla geri getirmekten heyecan duyduklarını ekledi.

Yeni oyun motoru kullanılarak geliştirileceği ve AAA bütçesiyle yapılacağı düşünüldüğünde, proje tam bir yeniden yapım olarak görünüyor. Orijinal Max Payne oyunlarının, Control ve Alan Wake 2 ile aynı motor üzerinde yapılmış olarak hayal edilmesi de oldukça heyecan verici.

Remedy, son zamanlarda Game of the Year 2019 kazananı Control ve Epic Games ile olan yeni bir iş birliğiyle başarılı bir dönem geçirdi. Şimdi Remedy, Max Payne yeniden yapımıyla başka bir sevilen franchise’a geri dönecek.


Onur Yavşanlı
Oyun Günlüğü Haber Editörü - 2023

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir