Oyun HaberleriOyun şirketleri ve stüdyoları

Relic Entertainment SEGA’dan ayrıldı! CoH 3 ne olacak?

0

SEGA, Company of Heroes ve Dawn of War geliştiricisi Relic Entertainment’ın satıldığını açıkladı. SEGA ve Relic, Total War ve CoH serilerine ilişkin açıklama yaptı.

Relic Entertainment

IGN, Sega Avrupa’nın patronu Jurgen Post’un çalışanlara gönderdiği mail üzerine hem işten çıkarma hem de Relic Entertainment‘ın satılacağı bilgisine ulaştı.

SEGA, Company of Heroes ve Dawn of War geliştiricisi Relic Entertainment’ın satılacağını ayrıca SEGA Avrupa bünyesindedki 240 çalışanın işten çıkarılacağını açıkladı.

Total War serisine ne olacak?

IGN’ye özel açıklama yapan firma, “Creative Assembly, Total War ve duyurulmamış yeni bir proje ile geliştirme aşamasında olan birden fazla projeye sahip olmaya devam ediyor.” dedi.

CoH 3 ne olacak?

Relic Entertainment sosyal medyadan bir açıklama yayımlayarak, adı açıklanmayan bir dış yatırımcının yardımıyla bağımsız hale geldiklerini duyurdu. Stüdyo, gerçek zamanlı strateji oyunu Company of Heroes 3’ün güncellemeye de devam ettiklerini vurguladı.

Çalışanlara gelen mailde Football Manager geliştiricisi Sports Interactive ve yine Sega Avrupa’ya ait olan Two Point Hospital geliştiricisi Two Point Studios’tan ise bahsedilmedi.


Oyun haberleri için temel kriterlerimizi merak ediyorsanız,
haber politikası ve standartlarımıza göz atabilirsiniz.


Bizi Google News üzerinden de takip edebilirsiniz.


Oyun Günlüğü
Yeni nesil oyun haberciliği - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.