DonanımOyun HaberleriPlayStation

Project Q resmi adıyla PlayStation Portal olarak duyuruldu!

0

Sony, Project Q olarak bilinen yeni el cihazını, PlayStation Portal adıyla resmi olarak duyurdu. Cihaz bu yılın sonlarına doğru çıkacak.

(Image credit: Sony Interactive Entertainment)

Sony yeni el cihazı PlayStation Portal‘ı tanıttı. İlk olarak Mart 2023’teki PlayStation Showcase’de Project Q adıyla duyurulan PlayStation Portal, en iyi PlayStation 5 oyunlarını güçlü bir Wi-Fi bağlantısı ile her yerde oynama imkanı taşıyacak.

Sony yeni blog yazısında şunları söylüyor: “PlayStation Portal, oturma odasındaki TV’yi paylaşma ihtiyacı duyan veya evin başka bir odasında PlayStation 5 oyunları oynamak isteyen oyuncular için mükemmel bir cihaz.”

“PlayStation Portal, Wi-Fi üzerinden PlayStation 5’inize uzaktan bağlanacak, böylece cihazlar arasında hızla geçiş yapabileceksiniz. PlayStation Portal, PlayStation 5 konsolunuzda yüklü olan oyunları oynayatabilir ve Dualsense kontrol cihazını kullanabilir.”

Açıklamaya göre PlayStation Portal yalnızca bir uzaktan oynatma cihazı olacak ve PlayStation Plus Premium’daki oyunların bulut akışına erişim sağlayamayacak. PlayStation Portal geleneksel bir el tipi oyun konsolu gibi görünse de, yalnızca PlayStation 5 üzerinden oyun akışı yapabilecek. Oyuncuların PlayStation Portal’dan faydalanabilmesi için PlayStation 5 konsoluna sahip olmaları gerekecek.

PlayStation Portal özellikleri

  • 1080p 60Hz 8 inç dokunmatik LCD ekran
  • USB-C bağlantı noktası ve 3,5 mm kulaklık girişi
  • PS Remote Play (Optimum oyun deneyimi için 15 Mbps hız)
  • PS Link

PlayStation Portal fiyatı

PlayStation Portal’ın fiyatı 199.99 dolar olarak açıklandı. Sony’nin el cihazı bu senenin sonunda piyasaya sürülecek.

Berk Söğütlü
Oyun Günlüğü Haber Editörü