0

Merhaba Oyun Günlüğü okurları. Her pazar sizlerle dijital oyun dünyasında öne çıkan başlıkları paylaşacak ve video oyunları hakkında harika yazılardan oluşan haftalık derlememizi sunacağız.

Pazar Postamızın ilk haberi elbette yılın en çok beklenen ve en çok konuşulan oyunlarından biri olan Starfield olacak. Elbette tüm haberleri burada listelemeyeceğim ancak sitemizden veya sosyal medya hesaplarımızdan günlük oyun haberlerini takip edebilirsiniz.


Bethesda’nın devasa uzay temalı aksiyon rol yapma oyunu Starfield tüm dünyada erişime açıldı. Oyun lansman sonrası bir milyon eş zamanlı oyuncu sayısını geride bıraktı. Bethesda Türkiye bizi henüz daha keşfedemedi yada önemsemediği için oyunun erken erişim anahtarını alamadık. Ancak bir kaç güne incelememiz de hazır olur. Oyun Günlüğü Dergisi eylül sayısı kapağında Starfield olacak!

İncelemeler çok konuşuldu. Sevenleri, sevmeyenleri herkes şeyler söyledi… Açıkçası ben de türe yabancı olduğum için No Man Sky gibi kesintisiz bir uzay macerası bekliyordum. Geçiş sahneleri üzse de rol yapma mekaniklerinde Bethesda bizi şaşırtmadı ve harika bir oyun ortaya çıkardı. Hadi o zaman Ersin Kılıç’ın Starfield incelemesine göz atalım!


PlayStation Plus fiyatları zamlanacak dedikoduları gerçek oldu ve platform yüzde 600’e varan şekilde fiyatlarını artırdı. PlayStation Plus Türkiye fiyatları 2 bin liranın üzerine çıktı! PlayStation Plus Deluxe 12 aylık abonelik fiyatı 2.740 TL oldu.

Enflasyon durdurulamıyor, döviz fiyatları da ortada. Playstation Plus küresel fiyatlardaki yükselişle bu rakamlar artık şaşırtmıyor.


Son olarak iki erteleme haberim var. Psikolojik korku, klasik hayatta kalma-korku oyunu Alone in the Dark çıkış tarihi ikinci kez ertelenerek 16 Ocak 2024 olarak duyuruldu. Ve benim de büyük bir merakla beklediğim Men of War 2, Türkçe alt yazı ve arayüz desteğiyle 20 Eylül 2023’te çıkması bekleniyordu. Ne yazık ki o da 2024’e ertelendi.

Ertelenme haberlerine üzülmeyin. Daha iyisi için uğraşıyorlar zaman verelim 🙂


Bu haftanın oyun müziği köşesinde ise bir efsaneyi analım. Christopher Tin’in Baba Yetu eseri! Haftaya görüşmek üzere.


Ömer Faruk AKTAŞ
Oyun Günlüğü Kurucusu ve İçerik Direktörü - Strateji ve simülasyon oyunlarına tutkuyla bağlı. Bağımsız oyunların takibinde - Oyununuzu tanıtmak için iletişime geçmekten çekinmeyin! - Ömer is to blame for all this. You can contact us for game review and other business information.