0

Merhaba Oyun Günlüğü okurları. Her pazar olduğu gibi bu pazar da sizlerle dijital oyun dünyasında öne çıkan başlıkları paylaşıyor ve video oyunları hakkında harika yazılardan oluşan haftalık derlememizi sunuyoruz.

Bu haftaki Pazar postamızın ilk haberi Steam Next Fest Ekim 2023. Yüzlerce yeni çıkacak oyunun kutlandığı festival oldukça renkli geçiyor. Merak ettiğim oyunlara göz atma şansım oldu. Oyun Günlüğü olarak bir liste de hazırladık. Göz atmayı unutmayın!

Diğer haberlerimize göz atalım. Elbette tüm haberleri burada listelemeyeceğim, sitemizden veya sosyal medya hesaplarımızdan günlük oyun haberlerini takip edebilirsiniz.


Total War serisinin Antik Mısır’da geçen yeni oyunu Total War: Pharaoh, Türkçe dil desteğiyle PC platformuna geldi. Oyun Total War Saga: Troy’a benzerliğiyle eleştirildi. Bu kez de olmadı diyenler çoğunlukta, Total War serisinde yeni heyecanlar bekliyoruz, Medieval: Total War 3 neden olmasın?

Yerli video oyunu stüdyomuz  Laps Games’in geliştirdiği Viking döneminde geçen şehir kurma strateji oyunu Land of the Vikings, tam sürüm olarak yayımlandı. Ön inceleme yapmıştık, tam sürüm incelememiz de çok yakında.

Bu hafta Battlefield 2042 6. sezonu Dark Creations, yeni harita, silahlar ve gadget’larla çıkış yaptı. Steam Next Fest’te demosu yayımlanan gerçek zamanlı strateji oyunu Last Train Home, 28 Kasım 2023’te PC platformuna gelecek. Ve Orta Çağ İran’ının zorlu dünyasına odaklanan Crusader Kings 3 yeni paketi Legacy of Persia, 9 Kasım 2023’te erişime açılacak. Paket, bölüm 2’nin son parçası olacak.

Hikaye odaklı bir yönetim ve hayatta kalma oyunu olan War Hospital ise 2024’ün birinci çeyreğine ertelendi. Oyun, PC ve konsollara gelecek.

Sıcağı sıcağına da inanılmaz bir deneyim olacak Alaskan Road Truckers incelememize de göz atabilirsiniz. Oyun 18 Ekim’de çıkacak!

Son olarak da 22 Ekim’e kadar devam Cities Skylines 2 çekilişimizi paylaşıyorum. Aşağıdaki bağlantıdan katılabilirsiniz.


Ömer Faruk AKTAŞ
Oyun Günlüğü Kurucusu ve İçerik Direktörü - Strateji ve simülasyon oyunlarına tutkuyla bağlı. Bağımsız oyunların takibinde - Oyununuzu tanıtmak için iletişime geçmekten çekinmeyin! - Ömer is to blame for all this. You can contact us for game review and other business information.

Comments

Leave a reply