Oyun HaberleriPCPlayStation

Overwatch 2’nin PvE kahraman modu iptal edildi!

0

Blizzard, Overwatch 2’nin uzun zamandır beklenen PvE kahraman modunu resmi olarak rafa kaldırdı.

Overwatch 2

Overwatch 2‘nin yönetici yapımcısı Jared Neuss, oyunun içerik yol haritasını detaylandıran bir Twitch yayınında PvE içeriğini kesme kararını açıkladı ve ekibin Overwatch 2’nin PvE unsurlarını farklı bir yöne çekmeye karar verdiğini belirtti.

Neuss,

“PvE deneyimindeki gelişmeler, umduğumuz bir şekilde ilerlemedi. Ekip bir sürü harika içerik yarattı, gerçekten heyecan verici harika görevler var. Dövüşmesi çok eğlenceli olan yepyeni düşmanlar, gerçekten harika ve gülünç kahraman yetenekleri var fakat ne yazık ki bunları Blizzard kalitesinde bir deneyimde bir araya getirmek için gereken çaba çok büyük ve bunu herkese sunabileceğimiz görünürde tanımlanmış bir bitiş tarihi yok.”

“Ve böylece başka bir zor seçimle karşı karşıya kalıyoruz. Gelecekte bir noktada başarabileceğimizi umarak tüm bu çabayı PvE’ye aktarmaya devam mı edeceğiz yoksa uyumlu hale getirdiğimiz bu içeriklere bağlı kalarak canlı oyuna odaklanıp hepinize hizmet etmeye mi odaklanacağız ?

Bu oyunu hak ettiğiniz seviyede oynamak için öğrendiğimiz her şeye rağmen, 2019’da gösterilen orijinal PvE vizyonunu yerine getiremeyeceğimiz açık. Bunun anlamı, yetenek gücü ilerlemesine sahip olan, o yetenek ağaçlarının olduğu özel kahraman modunu sunmayacağız. Bunlar artık planlarımızda yok ve bunun birçok kişi için hayal kırıklığı yaratacağını biliyoruz. Bu yüzden, yol haritası hakkında konuşmadan önce bu konuyu gündeme getirmek istedik ve dürüst olmak gerekirse, çoğumuz ve ekipteki birçok insan için kalbini ve ruhunu bu işe adamıştı. Bizim içinde gerçekten zor oldu.” dedi.

Blizzard‘a göre bu karar, çok oyunculu deneyimin iyiliği için verilse de, bu ani gelişme oyuncuların birçoğunu hayal kırıklığına uğratmışa benziyor.

Overwatch 2 için yeni yol haritası

Overwatch 2 için PvE modu iptal edilmiş olsa da, oyun için hala çok fazla içerik bulunmakta. Overwatch Twitter hesabı, Overwatch 2’nin Sezon 5, Sezon 6, Sezon 7 ve sonrasını detaylandıran bir görsel paylaştı. Yeni açıklanan yol haritasıyla birlikte yeni kahramanlar, haritalar, etkinlikler, yeniden dengelemeler ve bir dizi hikayeyi oyuna eklenecek. PvE kahraman modu, Overwatch 2’nin artık bir parçası olmasa da, bu yeni içerikler oyuncular için bu boşluğu doldurmaya çalışacak.

Çapraz platform desteği sunan Overwatch 2’yi PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One ve Nintendo Switch platformları üzerinden ücretsiz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Berk Söğütlü
Oyun Günlüğü Haber Editörü