Oyun HaberleriPCPlayStation

Macera oyunu Neva duyuruldu!

0

Macera oyunu Neva, PlayStation Showcase’te duyuruldu. PC ve konsollara gelecek oyunun 2024’te çıkması bekleniyor.

Neva

PlayStation Showcase’te duyurulan macera oyunu Neva, genç bir kadın ile hayat boyu bağ kurmuş olduğu görkemli bir kurdun, hızla ölen bir dünyadaki heyecan verici bir maceraya çıktığı dokunaklı hikâyesini anlatıyor.

Neva, Xbox Series S/X ve PS5 platformlarının yanında PC platformuna gelecek.

Neva ne zaman çıkacak?

Nomada Studio tarafından geliştirilen Devolver Digital tarafından da yayımlanacak oyunun henüz ön sipariş fiyatı açıklanmadı. 2024 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Neva

Neva’nın hikayesi

Neva, karanlık güçlere karşı yaşanan travmatik bir olayın ardından meraklı bir kurt yavrusuyla bağ kurmuş bir genç kadın olan Alba’nın hikâyesini anlatıyor. İkili, bir zamanlar güzellikler içinde olup şimdiyse yavaşça çürüyen bir dünyada tehlikeli bir yolculuğa çıkıyor.

Gittikçe daha da tehlikeli olan durumlara göğüs germek için iş birliği yapmayı öğrenip birbirlerine yardımcı oldukça ilişkileri zamanla gelişiyor. Kurt, asi bir yavruyken kendi kimliğini oluşturmanın peşinde olan görkemli bir yetişkine dönüşüyor ve bu süreçte Alba’nın sevgisini ve birbirlerine karşı besledikleri sadakati sınıyor.

Lanetli dünya onları alt etmekle tehdit ederken Alba ve cesur dostu hayatta kalmak için ne gerekiyorsa yapıyor ve nihayetinde birlikte yeni bir yuva kuruyorlar.


Serkan Meriçeri
Oyun Günlüğü İnceleme Editörü - 2023

Comments

Leave a reply