Oyun HaberleriPlayStation

Neil Druckmann’dan The Last of Us Part 3 açıklaması!

0

Video oyunu yazarı ve yönetmeni Neil Druckmann, The Last of Us Part 3 konseptinin hazır olduğunu söyleyerek, oyunun gayri resmi olarak duyurusunu da yapmış oldu.

The Last of Us

The Last of Us serisi için hayranları sevindirecek gelişme Grounded 2: Making The Last of Us Part 2 mini belgeselinde konuşan video oyunu yazarı ve yönetmeni Neil Druckmann’dan geldi.

Belgeselde The Last of Us Part 3 hakkında sürpriz bir açıklama yapan Druckmann, The Last of Us Part 3 konseptinin hazır olduğunu söyleyerek, oyunun gayri resmi olarak duyurusunu da yapmış oldu.

‘Gelecek günler’ bölümünde konuşan Druckmann şunları söyledi:

Başka bir röportajda biri bana The Last of Us ve başka hikayeler olup olmayacağını sordu. The Last of Us 2’den sonrasını anlatan ve baş rolde Tommy’nin olduğu bir hikaye yazdığımızdan bahsettim. Umarım bir gün yapabiliriz. Sonra her yer şöyle başlıklar atıldı: Neil Druckmann, The Last of Us Part 3’e işaret etti! Bu doğru değil. Başından beri kısa bir hikayeydi, tam bir oyun değil. O zamanlar Naughty Dog’da kanallarımızı onarmak, iş ve hayat dengesi sorunlarını çözmek gibi daha önemli önceliklerimiz vardı. Nerede olduğumuzu görünce bu hikayeyi önceliklendirmek istemedim. Ve hikayeyi rafa kaldırdık. Bir gün tekrar gün yüzü göreceğimize inanıyorum. Oyun mu olur, dizi mi bilmiyorum. Bakarız.

İlk oyunda ebeveynin çocuğuna karşı hissettiği koşulsuz sevgi konsepti çok barizdi. İkincisinde her şeye rağmen adalet arayışı ve sevdikleriniz için adalet fikrini benimsedik. Burada net bir konsept yakaladığımızı ve ilk oyunla arasında sevginin ortak bir tema olduğunu düşündük. Devam oyunu gelmezse gayet güzel bir son nokta koymuş olduk. Son hamle hikaye tamamlandı. Naughty Dog’da çalışmanın güzel yanlarından biri de bu. ‘The Last of Us daha isteriz tabii ama siz başka bir şey için heyecan duyuyorsanız onu destekleriz’ diyebiliyorlar. Çok ayrıcalıklı bir konum bu. Bunun kıymetini her zaman bileceğim. ‘Burada bir konsept var mı?’ sorusunun cevabını arıyorum.

The Last of Us 3 konsepti hazır!

Yıllardır aralarında ortak bir konsept bulamamıştım. Fakat yakın zamanda bu değişti. Elimde bir hikaye yok ama bir konsept var. Bence 1 ve 2 kadar heyecanlı, kendine has ama üçü arasında da ortak bir temaya sahip. Yani bu hikayenin bir bölümü daha olabilirmiş gibi hissediyorum.


Oyun haberleri için temel kriterlerimizi merak ediyorsanız,
haber politikası ve standartlarımıza göz atabilirsiniz.


Bizi Google News üzerinden de takip edebilirsiniz.


Oyun Günlüğü
Yeni nesil oyun haberciliği - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.

Comments

Leave a reply

You may also like