Oyun Haberleri

Microsoft, Xbox Game Pass için 1 dolarlık deneme teklifini durdurdu

0

Microsoft, Xbox Game Pass Ultimate ve PC Game Pass için 1 dolarlık deneme teklifini durdurma kararı aldı. Microsoft yeni promosyonlar düşünüyor.

Xbox Game Pass

Xbox‘un küresel iletişim sorumlusu Kari Perez, “Xbox Game Pass Ultimate ve PC Game Pass için önceki tanıtım teklifimizi durdurduk ve gelecekte yeni üyeler için farklı pazarlama promosyonları değerlendiriyoruz.” dedi.

1 dolarlık deneme teklifi, kişilerin bir ay boyunca Xbox Game Pass’e kaydolmalarını ve Xbox Game Pass Ultimate aboneliğinin ayda 14,99 dolardan veya sadece PC veya konsol abonelikleri için ayda 9,99 dolardan olması için beklenti yarattı. Arkadaş veya aile üyelerine hizmeti tanıtmak için harika bir yoldu, ancak artık yeni üyeler için “farklı pazarlama promosyonlarının” ne olduğunu beklememiz gerekecek.

Microsoft Arkadaşlar ve Aile planı üzerinde çalışıyor

Microsoft ayrıca Xbox Game Pass Ultimate için Arkadaşlar ve Aile planı üzerinde çalışıyor. Plan, Xbox Game Pass Ultimate faydalarını dört arkadaş veya aile üyesiyle paylaşmanıza olanak tanıyacak. İrlanda’daki fiyat 21,99 euro (yaklaşık 24 dolar) olarak belirlendi ve kişi başına 5 dolardan az bir fiyata denk geliyor.

Microsoft, bu Arkadaşlar ve Aile planını son zamanlarda Yeni Zelanda, Güney Afrika, Şili, Macaristan, İsrail ve İsveç’e genişletti, ancak hala birçok Avrupa pazarında veya İngiltere ve ABD’de mevcut değil. Bu 1 dolarlık deneme teklifinin kaldırılması, Microsoft’un bu yeni aboneliği bir yıldan az bir sürede denedikten sonra Arkadaşlar ve Aile’yi daha da genişletmeye hazırlandığına işaret edebilir.

Microsoft ayrıca son zamanlarda PC Game Pass aboneliğini 40 yeni ülkeye açtı. Game Pass şu anda toplamda 86 pazarda mevcut ve Avrupa, Kuzey Afrika ve Ortadoğu’da yeni erişim imkanları sunuyor.


Onur Yavşanlı
Oyun Günlüğü Haber Editörü - 2023