Oyun Haberleri

Maverick Games, Forza Horizon çalışanları tarafından kuruldu!

0

Playground Games’te bir devir bitiyor: Forza Horizon’un kreatif direktörü Mike Brown, Maverick Games isimli yeni bir oyun stüdyosu kurdu. Maverick Games stüdyosunda aynı zamanda bazı eski Forza Horizon çalışanları da bulunuyor.

Maverick Games

Maverick Games stüdyosunda şu anda toplamda 10 kişi çalışıyor. Çoğu Forza Horizon çalışanı olan İngiltere merkezli Maverick Games, kısa zaman içinde yatırımcıların desteğiyle birlikte 140 kişilik bir ekip oluşturmayı ve konsollar ve PC üzerinde çıkacak bir AAA açık dünya oyunu çıkartmayı hedeflediklerini duyurdu.

Mike Brown, Games Industry’e verdiği röportajda “sürücü olmaktan çok açık dünya seven biri olduğunu” aktardı. Bu durumda, Maverick Games stüdyosunun açık dünya oyununun Forza Horizon gibi bir yarış oyunu olmama ihtimali yüksek.

Forza Horizon 5’in Xbox Game Pass ile birçok oyuncuya ulaşmasıyla yakaladığı başarıyı deneyimleyen Mike Brown, aynı zamanda abonelik sisteminde yayınlanacak oyunun daha çok öne çıkarak oyuncuların dikkatini çekmesinin gerektiğini ve bu sayede satın alınan oyunlara göre daha çok “tık” alarak başarıya ulaşabileceğini aktardı.

Microsoft’un stüdyosunu bırakıp Forza Horizon çalışanlarıyla birlikte Maverick Games stüdyosunu kuran Mike Brown’un hedeflerinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Stüdyonun çıkaracağı açık dünya oyunuyla oyun sektöründe kalıcı bir yer alıp alamayacaklarını ise zaman gösterecek.


Tuana Seda Hürmen
Oyun Günlüğü Yazarı