Oyun HaberleriPlayStation

Marvel’s Spider-Man 2 ve Marvel’s Wolverine’e yeni diyalog teknolojisi

0

Insomniac Games’in Marvel’s Spider-Man 2 ve Marvel’s Wolverine oyunlarında tamamen yeni bir diyalog teknolojisi kullanabileceği belirtiliyor.

Marvel’s Spider-Man 2

Insomniac Games‘in resmi Twitch kanalında gerçekleştirilen bir canlı yayın oturumunda konuşan oyun motoru baş programcısı Elan Ruskin, stüdyonun bir sonraki oyununun, muhtemelen Marvel’s Spider-Man 2 ve belki de Marvel’s Wolverine‘in “çok havalı” bir diyalog teknolojisi içereceğini açıkladı.

Bu yeni diyalog teknolojisinin ne yaptığı şimdilik bilinmiyor. Stüdyonun, geliştirme aşamasındaki diğer birinci taraf projeleriyle birlikte söylentilere göre E3 2023 öncesi PlayStation vitrininde göstereceği muhtemel.

Marvel’s Wolverine

Oyun endüstrisindeki bağlantılarıyla tanınan Jeff Grubb’a göre Sony, “iyi şeylerini” E3 2023’ten önce gerçekleşmesi planlanan PlayStation Showcase‘e saklıyor.

Grubb, henüz duyurulmamış olan PlayStation Showcase etkinliğinin aslında 2022 Sonbaharında yapılması gerektiğini söyledi. Ancak birinci taraf stüdyolarının tam olarak hazır olmadığı için etkinlik birkaç kez ertelendi. Grubb’a göre, birinci taraf çıkışları artık açıklanmaya hazır ve Sony, PS5 serisinin “ikinci fazını” hazırlamak için muazzam bir şov yapmaya hazırlanıyor.

Daha önce, Marvel’s Spider-Man 2‘nin çıkış tarihi belli oldu ve Insomniac Games, süper kahramanın yeni macerasının 2023 Sonbaharında piyasaya sürüleceğini duyurdu. Oyunun PlayStation Store sayfası şu an mevcut ve kullanıcıların istek listelerine ekleyebileceği bir özellik sunuyor. Bu özellik, kullanıcılara projede herhangi bir güncelleme olduğunda bilgi veriyor.

Ek olarak, Venom seslendirme sanatçısı Tony Todd, karakterin oyundaki rolüne dair ilginç ipuçları paylaştı. Bir podcast sırasında konuşan Todd, Venom’un muhtemelen Marvel’s Spider-Man: Miles Morales‘teki Rhino ile ilgili set parçalarında yer alacağını ima etti. Özellikle Miles’ın Rhino’yu takip ederken pencereleri kırarak ilerlediği sahneyi vurguladı. Venom’un varlığı, muhtemelen benzer, sinematik set parçalarında sık sık yer alacak şekilde olacak.

Onur Yavşanlı
Oyun Günlüğü Haber Editörü - 2023