Oyun HaberleriPC

Lost Ark’ın yapımcısı Smilegate, ‘yanlışlıkla’ yasakladığı hesapları geri getirecek!

0

Amazon’un çatısı altında, Avrupa ve Amerika’da yayımlandığı günden itibaren popülerliğini hala koruyan Lost Ark’ın başı bu kez dertte gibi gözüküyor.

Lost Ark

Geçtiğimiz günlerde Güney Koreli yapımcı Smilegate, Lost Ark’ta bot kullanan oyuncuları, büyük bir ‘yasak’ ban dalgasıyla oyundan uzaklaştırmıştı fakat görünen o ki yasakladıkları hesaplar yalnızca botları değil, gerçek hesapları da kapsıyor.

Uzun süre oyuna giriş yapmadıkları için yasaklanan hesaplar, oyuncular tarafından büyük bir öfkeyle karşılandı. Oyundan sadece ‘yasak’ yemekle kalmayıp, Steam profilleri de işaretlenen bu hesaplardan gelen tepkiler çığ gibi büyüdü.

Yanlışlıkla yasaklanan hesapların öne çıkan detaylarında, oyunu oynama süresinin az olması ve uzun süredir oyuna giriş yapılmaması dikkat çekiyor. Oyunda ‘yasak’ yemek bu oyuncular için önemsizken, bu yasağın Steam hesabını doğrudan etkilemesi önemli bir hale geliyor.

Lost Ark’ın Reddit ve Steam topluluk sayfasında günlerdir açılan şikayetlere sonunda resmi ağızdan bir açıklama geldi.

Oyunun yapımcısı Smilegate, Lost Ark forumunda bir gönderi paylaşarak bu hatayı en kısa zamanda düzeltmek istediklerini söyledi.

Gönderide, “Bu yasaklara sebep olan hatayı belirledik ve bir destek talebinin açılmış olup olmadığına bakılmaksızın, etkilenen bütün yasal hesaplar için, bu hatayı geri almak için aktif olarak çalışıyoruz.” denildi.

Yasaklanan hesaplarda cezanın daha erken kalkmasını sağlamak için müşteri desteğine talep gönderebilirler.

2022’nin en başarılı MMORPG’lerinden birisi olan Lost Ark şu an PC’de ulaşılabilir durumda.


Berk Söğütlü
Oyun Günlüğü Haber Editörü