Oyun HaberleriOyun şirketleri ve stüdyoları

Larian Studios yeni oyunları için Polonya’da stüdyo kurdu!

0

Divinity ve Baldur’s Gate 3 ile tanınan Larian Studios, Varşova’da yeni bir oyun stüdyosu kurduğunu duyurdu.

Larian Studios

Ghent merkezli Belçikalı video oyun geliştiricisi Larian Studios, Varşova’da iki yeni RPG oyunu için stüdyo kurduğunu duyurdu. Stüdyo, Larian’ın dünya çapındaki yedinci oyun stüdyosu olacak.

Larian Studios Varşova, Quebec, Dublin, Guildford, Barselona, Gent ve Kuala Lumpur’daki kardeş stüdyolardan oluşan küresel bir ekibe katılacak.

Stüdyo Başkanı Ula Jach, “Varşova’da kalıcı bir stüdyo açma kararı, Polonya’nın canlı oyun sahnesinin kalbinde yaratıcılığı, işbirliğini ve yeniliği teşvik etme konusunda ne kadar ciddi olduğumuzu gösteriyor” dedi.

Larian Studios Warsaw iki yeni RPG üzerine çalışacak!

Larian Studios CEO’su Swen Vincke şunları söyledi:

“Geçen yıl GIC’yi ziyaret etmek, bir süredir düşündüğüm şeyi doğruladı; burada çok fazla yetenek ve bizim gibi düşünen çok sayıda geliştirici var. Üstelik bunların çoğu, RPG’ler üzerinde çalışmak istiyoruz, bu yüzden bu harika bir eşleşme. Polonyalı stüdyo için planımız çok basit. İki yeni RPG’miz üzerinde çalışabilecek ve emeklerinin meyvelerinin tadını çıkarabilecek bir ekip oluşturacağız.”


Oyun haberleri için temel kriterlerimizi merak ediyorsanız,
haber politikası ve standartlarımıza göz atabilirsiniz.


Bizi Google News üzerinden de takip edebilirsiniz.


Oyun Günlüğü
Türkiye'nin yeni nesil oyun haber sitesi. 2020'den bu yana Türkçe ve İngilizce web sitelerimiz ve dijital dergimizle sizinleyiz! - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.