MobilOyun Haberleri

iPhone 15 Pro, AAA oyunlar oynatacak güce ulaştı!

0

Apple dün duyurduğu iPhone 15 Pro ve Pro Max telefonlarına Assassin’s Creed Mirage ve Resident Evil 4 Remake gibi AAA oyunların geleceğini açıkladı.

Apple iPhone 15 Pro

Apple, dün gerçekleştirdiği Apple Etkinliği’nde iPhone 15 serisini tanıttı ve iPhone 15 Pro ve Pro Max’in Resident Evil 4 Remake, Assassin’s Creed Mirage gibi AAA oyunların gerçek sürümlerini ilerleyen dönemde oynatacağını duyurdu. Etkinlikte ayrıca Honkai: Star Rail ve Genshin Impact gibi mobil oyunlar da yer aldı. Yeni A17 Pro çipinin bu oyunların kalitesini nasıl iyileştirdiği gösterildi.

iPhone 15 Pro ve Pro Max, donanım hızlandırmalı ışın izleme özelliğine sahip yeni 3 nanometrelik A17 Pro çipleri sayesinde birçok AAA oyunu konsollardan farksız olarak gerçek çözünürlüğünde oynatacak. Ayrıca bu telefonlar DualSense dahil olmak üzere diğer gelişmiş oyun denetleyicileriyle de uyumlu bir şekilde çalışacak.

iPhone 15 Pro için hangi oyunlar ne zaman gelecek ?

Resident Evil 4 Remake, Resident Evil Village ve Death Stranding Director’s Cut‘ın bu yıl sonlarına doğru çıkması beklenirken, Assassin’s Creed Mirage ve The Division Resurgence iPhone 15 Pro için 2024’ün ilk yarısında çıkacak.

Apple iPhone 15 Pro ve Pro Max 22 Eylül‘de Apple Store ve yetkili mağazalarında satışa sunulacak. Ön siparişler 15 Eylül‘de başlayacak.

Berk Söğütlü
Oyun Günlüğü Haber Editörü