Oyun HaberleriPC

Hayatta kalma ve şehri kurma oyunu Beware of Light duyuruldu!

0

Anlatıya ve hayatta kalmaya odaklanan “zorlu bilim kurgu” şehir kurma oyunu olarak tanımlanan Beware of Light duyuruldu.


Polonyalı video oyun stüdyosu Bajka Games tarafından geliştirilen ve yayımlanacak hayatta kalma ve şehri kurma oyunu Beware of Light duyuruldu

Anlatıya ve hayatta kalmaya odaklanan “zorlu bilim kurgu” şehir kurma oyunu olarak tanımlanan oyunun mekanikleri Frostpunk‘a benzerken evreni ise Dune izlenimi veriyor.

Oyuncular gezegenin tüm mürettebat için bir mezar haline gelmesini önlemek için teknolojiyi ustaca uygulayacak ve son derece sınırlı kaynakların ihtiyatlı tahsisi için stratejik tercihler yapacak. Doğa olaylarının da oynanışta etkili olduğu belirtilirken keşiflerin de oyun içinde önemli bir tutacağı açıklandı.

Troposferden hidrojeni çıkaracak ve patlama reaktörlerinde su oluşturacaksınız. Bazaltları kayalardan çıkaracak ve bina yapıları için granüller ve kumaş dokumak için iplikler halinde eritilecek. Yiyeceklerinizi laboratuvarlarda ve biyoreaktörlerde büyütecek, tamamen güneş enerjisi üzerine kurulu bir toplum kuracaksınız…

Ash gezegenindeki macera Türkçe olacak. Oyunun henüz çıkış tarihi ve fiyatı ise açıklanmadı.


Oyun haberleri için temel kriterlerimizi merak ediyorsanız,
haber politikası ve standartlarımıza göz atabilirsiniz.


Bizi Google News üzerinden de takip edebilirsiniz.


Oyun Günlüğü
Yeni nesil oyun haberciliği - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.