Oyun HaberleriPCPlayStation

GTA 6 için çıkış dönemi işaret edildi!

0

Take-Two, 2023 yılı mali raporlarını yayımladı ve önümüzdeki mali yılda “sektör standartlarını yeniden belirleyecek oyunlarının çıkmasıyla” net rezervlerinin 8 milyar doların üstüne çıkmasını beklediğini duyurdu. Bu seviyede bir ivmenin GTA 6 sayesinde olacağı konuşuluyor.

GTA 5

Take-Two, 2025 yılında “sektöre yön verecek oyunlar” yayınlayacağını açıkladı.

2023 yılı mali raporlarını yayınlayan şirket, basın açıklamasında, 2025 mali yılında (1 Nisan 2024 – 31 Mart 2025 dönemi) sektörde yeni standartlar belirleyecek birkaç çığır açan oyunun piyasaya sürülmesinin planlandığı açıklandı.

Rockstar Games, 4 Şubat 2022’de resmi olarak yeni bir Grand Theft Auto (GTA) oyunun geliştirildiğini açıkladı. Şirket, “Hazır olur olmaz daha fazlasını paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.” açıklamasında bulundu.

İlk defa resmi olarak yapılan açıklama büyük bir merakla beklenen GTA 6’nın teyidi olarak görülüyor.

Rockstar Games, 17 Eylül 2022’de bir sızma girişimi ile sarsıldı. GTA 6 görüntüleriyle ilgili Rockstar, sızıntı iddialarını resmen doğruladı.

Görüntülerin olduğu paylaşımlara telif davası açan Rockstar yaptığı açıklamada oyunun geliştirme sürecinin devam edeceğini ve “Yakında herkesi tekrar bilgilendireceğiz ve elbette hazır olduğunda sizi bu sonraki oyunla tanıştıracağız” demişti.


Oyun Günlüğü
Türkiye'nin yeni nesil oyun haber sitesi. 2020'den bu yana Türkçe ve İngilizce web sitelerimiz ve dijital dergimizle sizinleyiz! - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.