Oyun HaberleriVizyon

Gran Turismo filminin fragmanı yayımlandı!

0

Video oyunu ile gerçekten yarış kariyeri başlayan Jann Mardenborough ile tanışın.

Gran Turismo – Jann Mardenborough (Archie Madekwe)

Gran Turismo, yıllardır göz önünde olmasına rağmen nihayet sinematik bir uyarlamaya kavuşan bir diğer PlayStation serisidir (aynı durum 2022’deki Uncharted filmi için de geçerli).

Salı günü yayınlanan fragman, Ocak 2023’te CES’de gösterilen bir dakikalık tanıtımın hikayesini genişletiyor. Neill Blomkamp (District 9) tarafından yönetilen Gran Turismo, Jann Mardenborough’un hikayesine değinecek. Mardenborough, 12 yıllık kariyeri boyunca 24 Saat Le Mans ve Japonya Super GT serisi gibi yarışlara katılan bir İngiliz profesyonel sürücüdür.

Mardenborough’un kariyeri PlayStation 3 yarışmasında, Gran Turismo Akademisi’nde 2011 yılında başladı. Burada 90.000’den fazla katılımcıyı geride bırakarak Nissan ile Dubai 24 Saat yarışında yer kazandı. Gerçek hayatta ciddi bir motor sporları deneyimi olmamasına rağmen, Mardenborough dayanıklılık etkinliğinde kendi sınıfında üçüncü oldu.

Böylece Gran Turismo, bir video oyunu sayesinde inanılmaz yeteneğini keşfeden, klasik bir fenomen hayatının aniden değişen spor hikayesini anlatacak.

Archie Madekwe, Mardenborough’u canlandıracak, Geri Halliwell Horner aynı zamanda Ginger Spice ve Formula 1 Red Bull Racing takım müdürü Christian Horner’ın eşi olan Lesley Mardenborough olarak annesini canlandıracak. Djimon Hounsou ise Mardenborough’un babası Steve’i canlandıracak; 1980’ler ve 1990’larda İngiltere’de tanınan bir futbolcudur. David Harbour ve Orlando Bloom da filmde yer alacaklar.

Gran Turismo, 11 Ağustos’ta sinemalarda gösterime girecek.

Onur Yavşanlı
Oyun Günlüğü Haber Editörü - 2023

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir