MobilOyun HaberleriPCPlayStation

Genshin Impact 3.6 güncellemesi yayımlandı!

0

Aksiyon-rol yapma oyunu Genshin Impact, 3.6 güncellemesine kavuştu. Yeni güncelleme iki yeni karakter, düşmanlar ve yeni bir bölge açıldı.

HoYoverse tarafından geliştirilen ve yayımlanan ücretsiz açık dünya macera oyunu Genshin Impact, 3.6 güncellemesiyle yeni özelliklere kavuştu. Türkçe dil desteğiyle mobil, PC ve konsol platformlarda yer alan oyuna gelen güncelleme ile birlikte ilk Akademi Cümbüşü düzenleniyor, Sumeru’da macera dolu yeni bir bölge açılıyor ve oynanabilir karakterler Baizhu ile Kaveh oyuna ekleniyor.

Genshin Impact Akademi Cümbüşü

Sumeru Akademisinin düzenlediği Akademi Cümbüşü, ziyaretçilerine Teyvat’ın en prestijli enstitüleri ve Altı Ulu Ekol de denen Altı Darşanın takip ettiği farklı bilgelikler hakkında bilgi sahibi olma fırsatı sunuyor. Büyük kutlama, oyuncuları Bilgelik Şenliği ve Darşanlar Şampiyonası adlı iki ana bölümle karşılar. Bilgelik Şenliğinde stantlar kurulur ve darşanların araştırma alanlarını ve başarılarını göstermek üzere Altı Darşan tarafından tasarlanan altı farklı mini oyun yer alır.

Örneğin Layla’nın Rtawahist Darşanı bir usturlap oyunu üzerinden yıldız çalışmalarını sergiler ve oyuncular usturlabı kontrol edip özel bir desen oluşturarak yıldızları aydınlatabilirler. Kshahrewar Darşanının standı, oyuncuların teknoloji ve mimari bilgilerine dayanarak en az malzemeyle yol yapımını mükemmel hale getirmelerini gerektiren bir oyun düzenler.

Kutlamalar dışında, Altı Darşanın temsilcileri Darşanlar Şampiyonasında birinci olmak için yarışırlar. Ayrıca Layla’nın arkadaşlık etkinliği de 3.6 sürümü ile açıldı.

Genshin Impact yeni bölgesi: Kayıp toprak!

Sumeru Şehri’ndeki büyük kutlamanın çok uzağında, çölün derinliklerinde çorak topraklardan ve bir vaha dolusu çiçekten oluşan yeni bir bölge yer alır. Bu bölge Boz Kristaller ve yozlaştıran Mor Sislerin yol açtığı bozulmadan muzdariptir ve efsanelere göre 500 yıl önce gerçekleşen Khaenri’ah felaketinin ana savaş alanlarından biri olduğu söylenir. Neyse ki burayı ziyaret eden Gezginlere vahanın özel yaratığı “Pari” eşlik eder. Gezginler, Pari sayesinde uçabilir ve yürüyerek gidemeyecekleri bazı gizli bölgelere ulaşabilirler.

Yeni düşmanlar eklendi!

Bölge genişledikçe beraberinde gelen tehlikeler de artmaya başlıyor. “Yeşil Çimenlerin Ejderi” ve Sumeru’nun eski hükümdarı Apep artık yeni Ezici Zindanda güçlü bir haftalık boss oldu. Bu efsanevi ejder ve Sumeru’nun tarihi hakkında daha fazla bilgiye Nahida’nın Hikaye Görevi “Hürmüz’ün Bilgeliği Bölümü: Sahne II”de ulaşabilirsin. Bu arada Günahkar Arındıran adlı yeni Boss Düşman ve Dağ Yabanisi ailesinden olan Rüzgar Bıçaklı Dağ Zebanisi ile Su Tırpanlı Dağ Zebanisi de dahil olmak üzere yeni düşmanlar geldi.

Baizhu ve Kaveh oyuna eklendi

Yeni güncelleme ile birlikte kendi alanlarında itibar sahibi olan iki oynanabilir karakter Baizhu ve Kaveh oyuna eklendi. 5 yıldızlı Katalizör kullanan Baizhu, Doğa gücüne sahip şefkatli bir doktordur, gezgin perileri yönlendirme ve takımı iyileştirmek için Kusursuz Kalkan oluşturma becerisine sahiptir. Bubu Eczanesinin sahibi Baizhu hakkında daha fazla bilgiye Hikaye Görevi “Su Kabağı Bölümü”nde ulaşabilirsin.

Diğer oynanabilir karakter Kaveh, 4 yıldızlı bir Doğa Çift Elli Kılıcı kullanır. Kshahrewar’ın Işığı olarak bilinir ve Sumeru’da yetenekli bir mimardır. Kaveh’nin alet kutusu Mehrak, savaş alanını tarayarak tüm Doğa Çekirdeklerini patlatabilir ve Kaveh’nin savaş verimliliğini Doğa hasarıyla artırabilir. 3.6 Sürümündeki Etkinlik Dileklerinin ilk yarısında Nahida ve Nilou, ikinci yarısında ise Ganyu yeniden gelecektir, ayrıca Baizhu ve Kaveh ilk defa ortaya çıkacaklardır.


Oyun Günlüğü
Yeni nesil oyun haberciliği - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.