Oyun HaberleriPC

Frostpunk 2 çıkış yılı açıklandı!

0

Frostpunk’ın 30 yıl sonrasını konu alan Frostpunk 2, 2024 yılında Türkçe alt yazı ve arayüz desteğiyle çıkacak.

Toplumsal hayatta kalma oyunu Frostpunk’ın 30 yıl sonrasını konu alan Frostpunk 2, 2024 yılında Türkçe alt yazı ve arayüz desteğiyle çıkacak. Microsoft Windows platformuna gelecek oyunun tam çıkış tarihi ve fiyatı hakkında ise net bir açıklama yok.

PC Gaming Show 2023’te yeni detaylar açıklandı ancak bu oyuncuları tatmin etmedi. 2024 duyurusu ise elbette sevindirici bir gelişme…

12 Ağustos 2021’de duyurulan oyunun geliştirici stüdyosu 11 bit studios oyun Eş Yönetmeni ve Tasarım Direktörü Kuba Stokalski, “Frostpunk 2, hâlâ şehir ve şehrin toplumu hakkında bir oyun.” dedi.

Stokalski, “Ancak bu kez artan sosyal farklılıkların yol açtığı iç karışıklıklar, oyuncuların ilk oyundaki salt hayatta kalma mücadelesinin ötesinde yeni tür tehditlerle karşı karşıya kalacağı anlamına geliyor. İnsan hırsı, fikirleri için çabalayan toplumlar ve herkes tarafından saygı görmeyebilen zor kararların sonuçları hakkında anlamlı bir hikâye anlatmak için hâlâ bu kıyamet sonrası, soğuktan donmuş düzeni kullanıyoruz. Çünkü nihayetinde sonumuzu getirebilecek olan şey çevremizdeki doğa değil, insan doğasıdır.” açıklamasında bulunuyor.


Oyun Günlüğü
Türkiye'nin yeni nesil oyun haber sitesi. 2020'den bu yana Türkçe ve İngilizce web sitelerimiz ve dijital dergimizle sizinleyiz! - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.