Oyun HaberleriPCPlayStationXbox

Frostpunk 2 çıkış tarihi açıklandı!

0

Şehir kurma, strateji ve toplum yönetimi oyunu Frostpunk 2, 25 Temmuz 2024’te PC platformuna gelecek. Konsollar için henüz bir çıkış tarihi verilmedi.

Frostpunk 2

11 bit studios tarafından geliştirilen ve 2024 yılında yayımlanacak şehir kurma, strateji ve toplum yönetimi oyunu Frostpunk 2, 25 Temmuz 2024’te PC platformuna gelecek. Oyunun PlayStation 5, Microsoft Windows, Xbox X ve S Serisi için çıkış tarihi ileri bir tarihte duyurulacak.

Frostpunk’ın 30 yıl sonrasını konu alan oyunda kömür yerine petrol öne çıkıyor. Toplumu yönetmek ise artık çok daha zor hale geliyor. İlk oyuna göre ise harita oldukça büyük olacak.

Frostpunk 2 Türkçe mi?

Frostpunk 2 Türkçe alt yazı ve arayüz desteğine sahip olacak.

Frostpunk 2 ne kadar?

Frostpunk 2 ana oyunu 21 dolardan ( 665 TL) ön siparişe açıldı.

Frostpunk 2 – Deluxe Edition ise 35.09 dolardan ( 1.114 TL ) ön siparişte. Deluxe sürüm ile nisan ayındaki 7 günlük Sandbox modu içeren Beta sürüme erişim hakkı elde edebileceksiniz. Ayrıca lansman sonrası çıkacak üç DLC’ye de avantajlı bir fiyattan sahip olacaksınız. Deluxe sürümde ayrıca, lansmandan 72 önce hikaye moduna özel erişim ve “Warm Flesh” dijital kısa romanı, yaklaşan Frostpunk kitap antolojisinden ilgi çekici bir alıntı, Dijital sanat kitabı ve oyunun müzikleri de yer alacak.

Frostpunk 2 ile toplum simülasyonu inşa ediliyor

11 bit studios Yönetmenlerinden ve aynı zamanda Tasarım Yönetmeni olan Jakub Stokalski, “Frostpunk 2 hâlâ bir şehir ve orada yaşayan insanlar hakkında bir oyun,” demişti.

Stokalski, “Ancak bu kez artan sosyal farklılıkların yol açtığı iç karışıklıklar, oyuncuların yeni tür tehditlerle karşı karşıya kalacağı anlamına geliyor. İnsan hırsı hakkında anlamlı bir hikâye anlatmak için kıyamet sonrası bir düzen kullanıyoruz çünkü nihayetinde sonumuzu getirebilecek olan şey çevremizdeki doğa değil, insan doğasıdır.” açıklamasında bulundu.

Frostpunk 2’den sorumlu oyun direktörleri Juszczyk ve Stokalski, ilk oyundan bu yana çok şeyin değiştiğini ifade ederek, “Özellikle de şehrimizin ölçeği” dediler. İkinci oyuna kalan şeyin sert kıyamet sonrası atmosfer olduğunu vurgulayan geliştiriciler, çok yakında oynanış fragmanının yayımlanacağının müjdesini vermişti.


Oyun haberleri için temel kriterlerimizi merak ediyorsanız,
haber politikası ve standartlarımıza göz atabilirsiniz.


Bizi Google News üzerinden de takip edebilirsiniz.


Oyun Günlüğü
Yeni nesil oyun haberciliği - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.