Oyun HaberleriPC

Fntastic kapandı: The Day Before sunucuları ne olacak?

0

The Day Before geliştiricileri oyuncuları yüzüstü bırakarak erken erişimin dördüncü gününde kepenk kapattı. Peki oyunu satan alan oyuncular için sunucular ne olacak? Geliştirilme devam edecek mi?

The Day Before

Büyük beklentiler oluşturarak batan gemiyi ilk terk eden olmak en büyük dolandırıcılık yöntemleri arasında yer alıyor. Belki amaçları bu değildi ama erken erişim sürecinde mücadele etmeyi de tercih etmediler. Bu tercih çok şeyi anlatıyor. Yorumu size bırakıyoruz.

The Day Before geliştirilecek mi?

The Day Before geliştiricisi Fntastic, sekiz yıllık geçmişlerini sonlandırma kararı aldı. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan stüdyo “Maalesef The Day Before mali açıdan başarısız oldu ve devam edecek paramız yok.” dedi. Yani bu açıklama erken erişim sürecinin de sonlandığı anlama geliyor. Peki satın aldıysanız ne oldu? Dört gün oyunu deneyimleme imkanınız oldu!

Geliştiriciler, ilk büyük oyunları The Day Before’un geliştirilmesine tüm çabalarını, kaynaklarını ve çalışma saatlerini yatırdıklarını ifade ederek, “Oyunun tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için gerçekten yeni yamalar yayınlamak istiyorduk ancak maalesef çalışmaya devam edecek finansmanımız yok.” açıklamasında bulundu.

The Day Before sunucuları ne olacak?

Oyunu satın aldınız ve bu durumda dahi oynamak istiyorsunuz. Peki sunucuların durumu nedir? Satır arasında geliştirici ekip, “Şu anda The Day Before ve Propnight’ın geleceği bilinmiyor ancak sunucular çalışır durumda kalacak.” dedi. Ancak bu ‘geleceği bilinmiyor’ kısmı artık büyük bir kuşku uyandırıyor!

Fntastic, oyunculardan özür diledi.


Editör Notu: Oyunu satan alan arkadaşlarımıza geçmiş olsun. Açıklamanın tamamına buradan göz atabilirsiniz.


Oyun Günlüğü
Yeni nesil oyun haberciliği - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.

Comments

Leave a reply

You may also like