Oyun HaberleriPCPlayStation

Far Cry 7 mi geliyor? Ubisoft iki yeni Far Cry oyunu üzerinde çalışıyor!

0

Yeni Far Cry’dan ilk bilgiler gün yüzüne çıkmaya başladı. Ubisoft, Far Cry 7 ve çok oyunculu bir Far Cry oyunu geliştiriyor.

Far Cry 6

Ubisoft‘un, en yüksek satış rakamlarına sahip olan serilerinden birisi olan Far Cry markasını dinlendirmeye niyeti yok gibi gözüküyor. Kotaku tarafından doğrulanan habere göre Ubisoft, 2 farklı Far Cry oyunu üzerinde çalışmaya başlamış bile. Bu 2 oyundan birisi Far Cry 6’nın devamı olacak ve ana seriyi devam ettirecek olan Far Cry 7. Diğer oyun ise seriden bağımsız bir çok oyunculu, yan oyun olacak. 2 projenin de başında Ubisoft’un en tecrübeli stüdyolarından birisi olan Ubisoft Montreal bulunacak.

Bununla birlikte ana serinin yeni oyunu, Far Cry 2’den beri kullanılan mevcut Dunia oyun motorunu bırakıp, Snowdrop oyun motoruna geçecek. Snowdrop, Ubisoft’un en gelişmiş oyun motoru olup Tom Clancy’s The Division 2, Avatar: Frontiers of Pandora ve geliştirilmekte olan Star Wars oyunu için kullanılıyor.

Serinin son oyunu olan Far Cry 6, 7 Ekim 2021’de yayımlanmıştı.

Far Cry 7 ne zaman çıkacak ?

Geçtiğimiz günlerde yayımladığımız haberde Ubisoft’un 2023-2024 mali yılı içerisinde çıkarmayı planladığı oyunları listelemiştik. Görünen o ki listede bulunmayan bu 2 oyun henüz geliştirilme aşamasının başlarında gibi duruyor. Far Cry 7 ve çok oyunculu Far Cry’ın, 2025 yılının ikinci yarısında piyasaya sürüleceği ve Far Cry 7’nin Alaska’da geçeceği de söylentiler arasında.


Berk Söğütlü
Oyun Günlüğü Haber Editörü