Oyun HaberleriPCPlayStation

Ezilenlerin sesi Rammatra şimdi Overwatch 2’de!

0

Overwatch 2, ikinci sezonuyla beraber nihayet beklenen yeni karakter Rammatra’yı oyuna ekledi. Yeni karakterimizin Omnic ve Nemesis formlarının yanında özel yeteneğine göz atıyoruz.

Overwatch 2 – Rammatra

Overwatch 2, 4 Ekim 2022’de PC, Playstation 4, 5, Nintendo Switch, Xbox X ve S serisine tamamen ücretsiz olarak çıkışını yaparak büyük ses getirmişti. Yaklaşık 10 günde 25 milyon oyuncuya ulaşan oyunun oyuncu sayısı her geçen günde artmaya devam ediyor. İkinci sezonla beraber nihayet beklenen yeni karakter Rammatra’da oyuna ekledi.

Öncelikle karakterimizin hikayesine odaklanmadan, yeteneklerine değinmek istiyorum, tank olarak sınıflandırılan ve 450 Canı olan karakterimizin iki adet formu bulunmakta.

Omnic formu ve Nemesis formu olarak ikiye ayrılan bu formlar arasında Shift tuşunu kullanarak geçiş yapabileceğiz. İki forma da özgü yetenekler bulunmakta.

Omnic formundaki yetenekleri neler?

Rammatra’nın standart formu olan bu form Void Accelerator adlı silahı ve düşmanları yavaşlatıp zıplamalarına ya da uçmalarına izin vermeyen Ravenous Vortex adlı skill ile beraber 1000 canı olan bir kalkan ile geliyor.

Omnic formunda Rammatra

Nemesis formundaki yetenekleri neler?

Shifte basıp Nemesis formuna geçtiğimizde Rammatra’nın canı 450’den 600’e çıktığını ve saldırı tarzının tamamen değiştiğini görüyoruz. Yumruklarını kullanarak güç dalgasına benzer ışınlar yollamakta ve 1000 canlık kalkan yerine rakipten gelen saldırıları yumrukları ile bloke ettiğini görebiliriz, Ravenous Vortex adlı skilli bu formda da kullanılabilir.

Nemesis formunda Rammatra

Rammatra’nın özel yeteneği ne yapıyor?

Annahilation adı verilen özel yeteneği, Rammatra’yı Nemesis formuna geri sokarak etrafındaki düşmanlara hasar verip onlara yapışan Swarm adlı bir şey ortaya çıkartıyor, 3 saniye süren bu özel yeteneğin zaman sayacı rakipleriniz Swarm’dan hasar aldığı sürece düşmüyor, kısacası. Ya öldüreceksiniz ya da öldüreceksiniz.

Rammatra’nın oynanış fragmanına buradan ulaşabilirsiniz!


Yiğit Mehmet Behrem
Haber Editörü - 2022