Oyun HaberleriPC

Europa Universalis 5 mi geliyor? ‘Project Caesar’ geliştiriliyor!

0

Paradox henüz resmi olarak duyurmasa da resmen 1 Nisan 1337’de başlayacak Europa Universalis 5 oyununu ‘Project Caesar’ adı altında geliştiriyor.

Paradox Development Studio tarafından geliştirilen Europa Universalis 4’ün ardından 11 yıl geçti. Serinin hayranları Europa Universalis 5‘i büyük bir merakla beklerken Paradox, Caesar projesine ilişkin geliştirici günlüklerini yayımlamaya başladı.

‘Paradox Tinto’ ekibi 2020 yılında İspanya’ya taşındı. Burada Stüdyo Yöneticisi Johan, 30 kişilik bir ekiple yeni oyun üzerine çalıştıklarını ifade etti.

Peki ‘Project Caesar’a neden Europa Universalis 5 deniyor? Gelin şimdi detaylara göz atalım.

Paradox Formu’nda paylaşılan geliştirici günlüklerinde 23 Mart’taki kadar kesin bilgiler yer almadı. Johan, oyunun 1 Nisan 1337’de başlayacağını ilan etti. Ve günlüklerdeki bilgiler de (Harita ve diğer mekaniklerdeki detaylar) oyunun Europa Universalis devam oyununa işaret ediyor.

Bizans ve Osmanlı beyliği dahil diğer beylikler haritada yer alıyor.

Oyunun ilk dönemleri Crusader Kings 3: Legends of the Dead döneminin (Kara Veba) başlarında geçiyor. Büyük bir Bizans var ama Osmanlı da genişlemek üzere! Feodalizmden modern devletlere geçiş bununla birlikte Feodal ordu yapısından daimi ordulara geçişi oyuncular yaşayacak.

Mekanikler Paradox’un sevilen oyunlarının bir karışımı olarak karşımıza çıkacak.

Editörün Notu: Project Caesar’a belki başka bir isim verilebilir ancak oyunun Europa Universalis serisinin devamı olacağı kesin. Resmi açıklamaya kadar yeni detaylar açıklanırsa sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Heyecanla bekliyoruz!


Oyun haberleri için temel kriterlerimizi merak ediyorsanız,
haber politikası ve standartlarımıza göz atabilirsiniz.


Bizi Google News üzerinden de takip edebilirsiniz.


Oyun Günlüğü
Yeni nesil oyun haberciliği - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.