Haber

E3 2023 iptal edildi!

1

Aylar süren spekülasyonlar ve birden fazla şirketin katılmayacağını teyit etmesinden sonra, ESA bugün üyelerine E3 2023’ün iptal edildiğini duyurdu.

  • Resmi açıklama tarafımıza iletildi. (Oyun Günlüğü, E3’e katılmayı planlıyordu.)

ABD video oyunu endüstrisinin ticari birliği Entertainment Software Association (ESA), alınan yeni kararla video oyun fuarı E3 2023’ün iptal edildiğini açıkladı.

Oyun Günlüğü’nün de katılımcı olarak yer almayı planladığı fuardan tarafımıza yapılan açıklama şu şekilde:

“E3 2023’e katılmak için başvurduğunuz için teşekkür ederiz. E3 2023’ün planlandığı gibi gerçekleşmeyeceğini size bildirmek için yazıyoruz. ESA ve ReedPop, etkinlikle ilgili planlar yapmış olabileceğinizi kabul ediyor, desteğiniz için teşekkür ediyor ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diliyor.”

Aylar süren spekülasyonlar ve birden fazla şirketin katılmayacağını teyit etmesinden sonra karar sürpriz olmadı. Yeni gelişmeleri bizi takip ederek öğrenebilirsiniz.


E3 neden ertelendi?

Açıkçası dijital oyun piyasasında oyun fuarlarına olan ilgi özel gösterimlerle azaldı. Sony katılmayacağını açıklamıştı. Microsoft ve Nintendo’da bu sene için aynı kararı aldı. Ardından Sega ve Tencent gibi firmalar da benzer açıklamalarda bulundu. Ubisoft da kendi özel sunumunu yapacağını açıkladı.

E3 fuarı ilginin az olmasından dolayı bu kararı aldı. Duygusal değil tamamen gerçekçi bir karar alındı. Oyun fuarları dönemin şartlarına göre tavır almalı… Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Oyun Günlüğü
Yeni nesil oyun haberciliği - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.

1 Comment

  1. niye katılmıyordu şirketler?

Yorumunuzu bekliyoruz.