HaberKonsol

Discord, PlayStation entegrasyonunu başlattı!

0

Discord’dan PSN hesabınızı bağlama ve PlayStation 4 veya PlayStation 5 oyun etkinliğinizi kullanıcı profilinizde görüntüleme özelliği kademeli olarak kullanıma sunuldu.

  • PlayStation’da Discord entegrasyonu başladı.
  • Entegrasyon, ABD ile birlikte diğer ülkelerde kademeli olarak başladı.
  • Nasıl yapacağınızı tek tek anlattık!
PlayStation’da Discord entegrasyonu başladı.

Topluluk kurma için tasarlanmış anlık mesajlaşma ve dijital dağıtım platformu Discord, 150 milyon aylık aktif kullanıcı, 19 milyon haftalık aktif sunucu sayısı ve 4 milyar günlük sunucu sohbeti dakikası ile büyümeye devam ediyor. Geçen yıl mayıs ayında PlayStation ile gerçekleşen işbirliği nihayet belli bir seviyeye geldi.

Platform, PlayStation ile entegrasyonun tamamlandığını duyurdu. Aradan geçen zamanda çalışmaların devam ettiği belirtilirken, tüm dünyada sürecin biraz daha zaman alacağı açıklandı.

Henüz ABD’de kademeli olarak başlayan entegrasyon kısa bir zaman sonra tüm dünyaya yayılacak. PSN hesabı, PlayStation 4 veya PlayStation 5 oyun etkinliğinin profillerde görüntülenme özelliğinin geleceği belirtildi.

PlayStation Network hesabınızı Discord’a nasıl bağlarsınız?

Süreç diğer platformlarla aynı işliyor. Ancak daha önce yapmadıysanız kısaca şu şekilde:

Discord hesabınızı PlayStation Network hesabınıza bağlamak için Discord’u açın ve masaüstünde veya web’de Kullanıcı Ayarları > Bağlantılar‘a gidin. Mobilde Kullanıcı Ayarları > Bağlantılar‘a gidin.

Bu sayfada, yeni eklenen bir PlayStation simgesi göreceksiniz. Bunu seçin ve tamamdır!

PlayStation Network hesabını Discord’a bağlama.

PlayStation hesabınızdan yetkilendirmek için bir tarayıcı penceresi açılacaktır. Giriş sayfasında hesabınızda oturum açmak için bunu kullanın ve PlayStation Network hesabınızın entegrasyonunu tamamlayın.

PlayStation Network hesabını Discord’a bağlama.

Bağlandıktan sonra PlayStation Network hesabınız için iki yeni seçenek görünecektir:

“Profilde Görüntüle” ve “PlayStation Network’ü durumunuz olarak görüntüle”.

PlayStation Network hesabını Discord’a bağlama.

Artık PlayStation 4 veya PlayStation 5 konsolunuzda oynamakta olduğunuz oyun, kullanıcı profilinizde görünecektir.

Durumunuzun Discord’da görünmesi için PSN Gizlilik Ayarlarınızda “PSN Çevrimiçi Durumunuz” ve “Şimdi Yürütülüyor” görünürlüğünüzün “Herkes” olarak ayarlanması gerektiğini unutmayın.

PlayStation Network hesabını Discord’a bağlama.

Discord’dan yapılan açıklamada, “Discord hesabınızı PlayStation Network hesabınıza bağlama özelliği bugün başlıyor ve Discord’un bulunduğu her platformda kullanılabilecek: Windows, macOS, Linux, iOS, Android ve web uygulaması. PlayStation ile ortaklığımızı sürdürmekten ve arkadaşlarınız ve topluluklarınız için toplu olarak nasıl harika paylaşılan deneyimler yaratabileceğimizi keşfetmekten heyecan duyuyoruz.” denildi.


Oyun Günlüğü
Yeni nesil oyun haberciliği - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.

Comments

Yorumunuzu bekliyoruz.