Oyun HaberleriPCPlayStation

Diablo 4 Türkçe dil desteğiyle geliyor!

0

Diablo Genel Müdürü Rod Fergusson, “Diablo 4’te Türkçe dil desteğini sağlayacağımızı duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Peki bu ne anlama geliyor? Korunak’ta görüşmek üzere!” açıklamasında bulundu.

Diablo 4

Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen aksiyon rol yapma oyunu Diablo 4‘ten Türk oyunculara müjdeli bir haber geldi. İlk işaretleri ocak ayında Blizzard tarafından verilen iş ilanında ortaya koyulan gelişme bugün resmen açıklandı.

Diablo Genel Müdürü Rod Fergusson, “Diablo 4’te Türkçe dil desteğini sağlayacağımızı duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Peki bu ne anlama geliyor? Korunak’ta görüşmek üzere!” dedi.

Diablo 4, 6 Haziran’da dünya çapında piyasaya sürülecek. Korunak’ın kaderi ellerindeyken oyuncular, 120’den fazla zindan ve yan görevi keşfedebilecek, bölüm sonu canavarlarını yenmek için diğer oyuncularla takım kurabilecek, kaleleri özgürleştirebilecek ve sınıf seçimi ile eksiksiz karakter gelişimini deneyimleyebilecekler.

Diablo 4; PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5 ve PlayStation 4 platformlarına gelecek. Bununla birlikte tüm platformlar için çapraz oynanabilme ve çapraz ilerleme mevcut olacak. Konsollarda dört oyuncuya kadar aynı ekrandan co-op imkânı da oyunculara sunulacak.


Blizzard yıllar sonra belki de boş bıraktığı RPG tahtına, Diablo 4 ile geri oturmaya mı geliyor? Oyunun tam halinde durumlar ne olur şimdiden bilemeyiz ama Beta itibari ile durum bu gibi gözüküyor. Hem de bu sefer sadece kendi kitlesini değil daha geniş bir kitleyi, yeni oyuncuları da hedefliyorlar! İşte ön inceleme yazımız.


Oyun Günlüğü
Yeni nesil oyun haberciliği - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir