MacOSMobilOyun HaberleriPC

Daha kötü olamazdı: Civilization 6’ya Kanuni Sultan Süleyman geldi!

0

Sid Meier’s Civilization 6: Leader Pass ikinci paketi ‘Büyük Kumandanlar’ bugün yayımlandı. Oyuna Ieyasu Tokugawa, Nadir Şah ve Kanuni Sultan Süleyman eklendi. Tabii Kanuni bu kadar kötü tasvir edilemezdi diyerek detaylara geçelim.

Civilization 6 Kanuni Sultan Süleyman

Sid Meier’s Civilization 6: Leader Pass ile  genişlemeye devam ediyor. Bu geçiş paketiyle oyunda 12 yeni lider ve 6 da mevcut liderin farklı bir yaklaşımı eklenecek. 3 lider birinci pakette yayımlanmıştı. Bugün de ikinci paket oyuncuların beğenisine sunuldu. Ancak Türk oyuncular bu duruma tepki gösterecektir!

İkinci pakette oyuna Japonya için Ieyasu Tokugawa, İran için Nadir Şah ve Osmanlı içinde Kanuni Sultan Süleyman yeni hükümdar olarak eklendi.

Her lider yeni özel kıyafetler, yeni ya da güncellenmiş özellikler ve dünya hakimiyetindeki yöntemlerinizi değiştirecek yeni oynanış tarzları ile geliyor. Geçiş paketi, 6 paket şeklinde kademeli olarak 21 Kasım 2022’de başladı ve mart 2023’e kadar çıkış yapacak.

Civ 6 Kanuni Sultan Süleyman özellikleri

Eşsiz Lider Yeteneği: The Magnificent (Görkemli)
Altın Çağ veya Kahramanlık Çağında +%15 Bilim ve Kültür.
+4 Altın Çağ veya Kahramanlık Çağı’nda değilken Altın Çağ’da veya Kahramanlık Çağı’nda olmayan Civ’lere karşı Savaş Gücü.

Daha kötü bir Kanuni Sultan Süleyman olamazdı!

Kanuni tasvirlerine bakıldığında özellikle de Muhteşem Yüzyıl dizisindeki karakteri (Popüler yaklaşım için önemli bir model) düşündüğümüzde Kanuni’nin daha açık tenli olması beklenirdi. Ancak Civ 6 sanat yönetmeni bu portreye nasıl karar verdi, gerçekten ilginç. Sonuç sosyal medyada da çok tepki çekti. Hem yurt içinde hem de yurt dışında…


Windows PC’de Civilization 6 Anthology’i (ya da tüm içeriğini ayrı bir şekilde) almanız durumunda Leader Pass’e ücretsiz olarak sahip olabileceksiniz. Mac, App Store ve iOS kullanıcıları için Civilization 6: Leader Pass ayrıca satın alınabilecek.


Oyun Günlüğü
Yeni nesil oyun haberciliği - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir