Oyun HaberleriPC

Counter-Strike 2, Türkçe dil desteğiyle resmen duyuruldu!

0

Valve ve Nexon tarafından geliştirilen efsanevi birinci şahıs nişancı oyunu Counter-Strike 2 resmen duyuruldu.

  • Counter-Strike 2 için ilk geliştirici bloğu yayımlandı.
  • Counter-Strike 2, CS:GO oyununa ücretsiz bir güncelleme olarak bu yaz çıkacak.
Counter-Strike 2

Washington merkezli ABD’li video oyun şirketi Valve ve Japonya ve Güney Kore merkezli video oyunu şirketi Nexon tarafından geliştirilen Counter-Strike 2, resmen Türkçe dil desteğiyle duyuruldu.

Microsoft Windows için geliştirilen oyun ilk oyuna kıyasla gelişmiş oyun motoru (Source 2) sayesinde daha iyi grafik performansı sağlayacak. Yeni oyunda daha karmaşık silah sistemleri ve ekipmanlar yer alacak.

Counter-Strike 2 ne zaman çıkacak?

Valve’nin ‘CS2’ tescilini alması ile ortaya çıkan iddialar nihayet resmiyet kazandı. Valve, “Counter-Strike 2, CS deneyiminin her sistemine, her içeriğine ve her parçasına yönelik bir revizyondur.” diyerek, efsane serinin ikinci oyunu olan Counter-Strike 2’yi duyurdu.

Counter-Strike 2, Türkçe dil desteğiyle bu yaz çıkacak. Tam tarih ise ilerleyen dönemlerde açıklanacak.

Counter-Strike 2 sınırlı test başladı!

Counter-Strike 2, CS:GO oyununa ücretsiz bir güncelleme olarak bu yaz çıkacak.

Oyunun sınırlı test sürümüne katılmak için buraya tıklayın.

‘Yeni bir dönem başlıyor’ denilerek oyun hakkında kısa bir açıklama da yapıldı.

“Counter-Strike 2, Counter-Strike tarihindeki en büyük teknik sıçramayı içeriyor. Bu sayede gelecek yıllarda çıkacak yeni özellik ve güncellemeler için bir zemin sağlanmış oluyor.

Bu yaz resmî olarak çıktığında, oyundaki tüm yeni özellikleri açıklayacağız ancak Counter-Strike 2’ye giden yol bazı CS:GO oyuncularının katılabileceği Counter-Strike 2 sınırlı testiyle başlıyor. Bu test süresince, Counter-Strike 2 herkese sunulmadan önce oyunun bazı özelliklerindeki hata ve sorunlar tespit edilip düzeltilecek.

Counter-Strike 2, CS:GO oyununa ücretsiz bir güncelleme olarak bu yaz sunulacak. O zaman; ekipmanlarınızı toplayın, pratik yapın ve kendinizi Counter-Strike’ın bir sonraki hâline hazırlayın.

Counter-Strike 2 sınırlı testindeki bazı özelliklere dair daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.”

Counter-Strike 2 hakkında ilk detaylar!

CS:GO haritaları Counter-Strike 2’ye geliyor!

Haritalar efsanevi serinin en önemli unsurlarından. Yapılan açıklamada, “Counter-Strike’daki haritalar oyunun özüdür ve Counter-Strike 2’deki haritalar her yönden geliştirilmektedir.” denildi.

Yeniden tasarlanan haritalar, Source 2 araçlarından ve görüntü işleme özelliklerinden tam anlamıyla faydalanacak şekilde sıfırdan oluşturuldu. Klasik haritaların yanında güncellenen haritalarda oldu. Daha gerçekçi materyal, ışıklandırma ve yansıma üreten fizik tabanlı görüntü işleme sistemi de dâhil olmak üzere yeni Source 2 ışıklandırmasını kullanıldı.

Sub-tick ile rekabet daha zevkli olacak!

Counter-Strike 2’deki en önemli değişiklik olarak duyurulan alt frekans güncellemeleri (sub-tick) oldu. Counter-Strike 2’nin güncellenen alt frekans mimarisi sayesinde sunucular artık bir hareketin başladığı, ateş edildiği veya el bombasının atıldığı ânı tam olarak biliyor.

Tüm CS:GO envanteriniz, Counter-Strike 2’de olacak!

Oyuncuları en çok sevindiren konuların başında ise eski envanterlerin yeni oyuna eklenmesi olacak. Tüm CS:GO envanteriniz, Counter-Strike 2’de de sizinle olacak. 

Efekt ve ses özellikleri!

Source 2 motorunun gücü kullanılarak ara yüzden oynanışa kadar tüm görsel efektler yenilendi. Mermi darbeleri uzaktan kolayca görülebilecek ve yönlü kan sıçramaları (zamanla kaybolan) haritada ilerlerken size daha fazla bilgi sağlayacak.

Source 2 motoru ile sıfırdan tasarlanmış patlamaları, yangınları, C4 ışıklandırmasını Counter-Strike 2’de göreceğiz. Ortam efektleri daha yüksek görsel doğruluğa ve tutarlılığa sahip olacak şekilde iyileştirildi.

Oyunun ara yüzü de değişti. Göstergedeki yeni görsel efektler de dâhil olmak üzere Counter-Strike 2’nin ara yüzü tamamen değiştirildi.

Counter-Strike 2 sesleri fiziksel çevreyi daha iyi yansıtmaları, daha belirgin olmaları ve oyun durumunu daha iyi yansıtmaları amacıyla yeniden düzenlendi. Ayrıca daha rahat bir dinleme tecrübesi için ses değerleri yeniden dengelendi.

Counter-Strike 2

Oyun Günlüğü
Türkiye'nin yeni nesil oyun haber sitesi. 2020'den bu yana Türkçe ve İngilizce web sitelerimiz ve dijital dergimizle sizinleyiz! - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.