Nintendo SwitchOyun HaberleriPCPlayStationXbox

Contra: Operation Galuga duyuruldu!

0

Yenilendi, yeniden tasarlandı ve yeniden doğdu! Efsane Contra oyunu, Contra: Operation Galuga ismiyle PC ve konsollara geliyor.

80’lerdeki klasik run-‘n’-gun aksiyon oyunu Contra, Contra: Operation Galuga ismiyle PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, PC (Steam) ve Nintendo Switch platformlarına gelecek.

WayForward tarafından hazırlanan oyun, Konami tarafından 2024 yılının başlarında yayımlanacak.

Contra 4’ün arkasındaki stüdyo WayForward tarafından geliştirilen Contra: Operation Galuga, 1980’lerdeki orijinal NES/arcade Contra oyununun kapsamlı bir yeniden yapımı olarak serinin klasik köklerine geri dönüyor. İkonik silahlar ve ortamlar, yeni aşamalar, düşmanlar, bosslar, oyun mekanikleri, iyileştirilmiş bir güçlendirme sistemi, modern grafikler ve seslerle buluşuyor.

Oyunda hayranların favorisi elit Contra komandoları Bill Rizer ve Lance Bean, bir zamanlar barışçıl olan Galuga Adası’nı insanlığın kaderinin belirsiz olduğu topyekûn bir savaş alanına dönüştüren Red Falcon terörist grubuna karşı savaşmak üzere yeniden göreve çağırılıyorlar.

Hikâye Modunda en fazla iki oyuncu beraber savaşmak için takım oluşturabilirlerken Arcade Mode’da en fazla dört oyuncu aralarında cangıl, şelale ve düşman üssünde bir uçan bisiklet üzerinde geçen maceralar bulunan sekiz aşama boyunca koşup, zıplayıp ateş ederken güçlerini birleştirebilir. Geniş atış, lazer ve güdümlü füzeler gibi ikonik silahlar oyuna geri dönüyor (artık daha fazla ateş gücü için aynı türden iki silahı istifleme olanağı da var) ve muhteşem Overload yeteneklerini ortaya çıkarmak için fazla silahlar feda edilebiliyor. Üç zorluk ayarı ve çeşitli ek meydan okuma seçenekleri sayesinde oyun, Contra’nın hem eski hem de yeni oyuncularına hitap etmeye aday.

Contra: Operation Galuga önemli özellikleri:

  • Run-‘n’-gun türünün öncüsü geri döndü, yeniden tasarlandı ve her zamankinden daha aksiyon dolu!
  • Sekiz patlayıcı aşama! Ormana sızın, şelaleye tırmanın, uçan bisikletle düşman üssünden hızla geçin ve çok daha fazlası!
  • Farklı yeteneklere sahip birden fazla oynanabilir karakter!
  • Destansı, ekranı dolduran bölüm sonu canavarı savaşları!
  • Yeni ve hayranların en sevdiği silahlar, artık istiflenebilir yükseltmeler ve muhteşem Overload yetenekleriyle sizlerle!
  • Çoklu zorluk seçenekleri ve çok sayıda ekstra içerik.

Oyun Günlüğü
Yeni nesil oyun haberciliği - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir