Oyun HaberleriPlayStationXbox

Cities: Skylines 2 konsol sürümü üçüncü kez erteledi!

0

Şehir kurma simülasyonu Cities: Skylines 2’nin konsol sürümü üçüncü kez ertelendi. Erteleme kararının ardından henüz bir çıkış tarihi verilmedi.

Cities: Skylines 2

Tüm zamanların en iyi şehir kurma simülasyonlarından biri olan Cities: Skylines’ın devam oyunu Cities: Skylines 2, optimizasyon sorunlarıyla dolu ‘kötü’ bir lansman yaşasa da bir türlü istediği noktaya gelemedi. Ana oyundaki sorunların devamı duyurulan ve üçüncü kez ertelenen konsol sürümün de gecikmesine yol açtı.

Başlangıçta oyunun PC’de ekim ayında çıkış yapmasıyla birlikte konsol sürümünün de çıkması planlanıyordu ancak konsol sürümü ertelendi; önce “2024 ilkbaharına”, ardından da PC sürümünden tam bir yıl sonra Ekim 2024’e.

Paradox şimdi konsol sürümü için belirlenen “istikrar ve performans hedeflerine henüz ulaşılamadığını” söyleyerek çıkış tarihini tamamen geri çekti.

Cities: Skylines 2 konsol sürümü için çalışmalar devam ediyor!

Yapılan açıklamada, “Bunun hayal kırıklığı yarattığını ve umduğumuz gibi olmadığını anlıyoruz. Ancak, güncellemeler her zaman istediğimiz gibi olmasa bile bu geliştirme süreci boyunca sizi bilgilendirmeye kararlıyız. Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz.” denildi.

Paradox, Cities: Skylines 2 konsol sürümünün yeni nesil konsollar PlayStation 5 ve Xbox X ve S Serisi platformlara geleceğini duyurmuştu.


Oyun haberleri için temel kriterlerimizi merak ediyorsanız,
haber politikası ve standartlarımıza göz atabilirsiniz.


Bizi Google News üzerinden de takip edebilirsiniz.


Oyun Günlüğü
Türkiye'nin yeni nesil oyun haber sitesi. 2020'den bu yana Türkçe ve İngilizce web sitelerimiz ve dijital dergimizle sizinleyiz! - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.