Oyun HaberleriPCPlayStationXbox

Call of Duty: Modern Warfare 3 beta başladı: İşte tüm detaylar

0

Call Of Duty Next: etkinliği sona erdi ve Modern Warfare 3 ile ilgili Zombi modu dahil bir çok bilgi geldi. Açık beta tarihinden yeni haritalara yeni modlara kadar her şey haberimizde!

Call of Duty: Modern Warfare 3

Call of Duty Modern Warfare 3 betasına nasıl katılabilirim?

Eğer oyunu Playstation üzerinden ön sipariş verdiyseniz 6-7 Ekim tarihleri arasında oyunun betasına katılabilirsiniz. Ön sipariş vermeyen Playstation kullanıcıları için ise 8-10 Ekim arasında beta ulaşılabilir olacak.  12-13 Ekim içerisinde PC ve Xbox üzerinden ön sipariş veren oyuncular oyuna erişebilecek. Ön sipariş vermeyen PC ve Xbox oyuncuları 14-16 Ekim tarihleri arasında oyunu oynayabilecek.

Call of Duty: Modern Warfare 3 Beta haritaları

Beta yedi harita içerecek; Beş genel harita ve 2 ‘’Ground War’’ haritası. Çekirdek haritalar, Favela (labirent benzeri sokaklar ve çatılardan sürpriz saldırılar sunan), Estate (ana pansiyon binası ve ormanlıklar bulunduran bir harita), Skidrow (yan fırsatlar için tüneller ve sokaklar içeren kentsel bir ortam), Rust (kötü şöhretli bir çöl ortamı) ve Highrise (helikopter pisti, bakım tünelleri ve karşıdan karşıya geçmek için vinç bulunan bir ofis çatısı). Ground War haritaları ise, Popov Enerji Santrali (keskin nişancılığa veya araç savaşına uygun devasa bir sanayi alanı) ve Orlov Askeri Üssü’dür (depolar ve beklenmedik görüş hatlarıyla dolu yoğun bir üs).

Beta da hangi oyun modları var?

Beta içerisinde 7 oyun modu bulunuyor bunlar sırasıyla; Team Deathmatch, Domination, Hardpoint, Kill Confirmed, Cutthroat, Search And Destroy, ve Ground War.

Betayı oynayarak hangi ödülleri elde edebilirim?

Oyunun betasında 30 seviye sınır bulunuyor ve her seviyede çeşitli ödüller elde ediyorsunuz:

  • Level 2: Animasyonlu Amblem
  • Level 7: Silah Tılsımı
  • Level 9: Animasyonlu Kart
  • Level 11: Silahlar için yapıştırma
  • Level 15: Vinyl
  • Level: 20 Silah deseni
  • Level: 24 Silahlar için yapıştırma
  • Level: 30 Operatör

Call of Duty Modern Warfare 3 oynanış değişiklikleri

Call of Duty Modern Warfare 3 ne kadar önceki oyuna bir hayli benzese de aslında baya bir değişiklik bulunduruyor. Oyunun kesinlikle hızı çok fazla artmış, TTK (Time To Kill) süresi kısalmış, yaptığımız hareketler hızlanmış. Birçok Call Of Duty oyuncusunun istediği Slide Cancel yani kayarken girdiğimiz animasyonu iptal etme özelliği geri gelmiş ve bu da oyunu bir hayli hızlandırmış. Bu sene en azından betadan gördüğümüz kadarıyla Call of Duty oyuncu topluluğunu dinlemiş ve karşımıza güzel bir Call of Duty oyunu çıkarmış diyebilirim.

Zombi modu geri döndü!

Belki de Call of Duty oyuncularının en çok sevdiği oyun modu olan zombiler, bu oyunda geri döndü. Urzikistan haritasında PVE bir açık dünya olarak tasarlanan mod içerisinde zombilere karşı mücadele ediyoruz. Eski zombi modlarına göre zombiler daha güçlü olarak geri dönmüş. Aynı zamanda bu modu oynayarak çeşitli ödüllerde kazanabiliyoruz.

Call of Duty Modern Warfare 3 ön sipariş ödülleri

Tabii ki ön sipariş sizi oyuna erken sokmakla kalmıyor aynı zamanda birçok kozmetik ödülü beraberinde getiriyor. Vault Edition için ön sipariş verirseniz, Nemesis Paketi Operatörleri ve iki silah kasası elde edebilirsiniz. Harvester Tracer silah kostümünü de elde edeceksiniz. Bu silah uğursuz bir tasarıma izli mermilere ve özel ölüm efektlerine sahip doğrudan yeni Zombi modundan bir tasarım getiriyor ve gerçekten çok görkemli göründüğünü söyleyebilirim.


Ege Muslu
Oyun Günlüğü İnceleme Editörü