Oyun HaberleriPCPlayStation

En çok beklenen 2023 oyunları: Blue Protocol

0

Amazon Game Studios’un dağıtımını üstlendiği ve Bandai Namco’nun geliştirdiği anime filmleri esintili MMORPG oyun Blue Protocol, bu yılın en çok merakla beklenen oyunlarından.

Blue Protocol

Amazon Games ve Bandai Namco işbirliğinde piyasaya sürülecek olan Blue Protocol, oyuncuların en çok merakla beklediği oyunlar arasında yerini aldı. Çıkış tarihi ise henüz net değil.

Blue Protocol’da neler olacak?

Anime filmleri andıran bir dünyada geçen Blue Protocol, çoklu veya solo oyun deneyimi sunacak. Çevrimiçi aksiyon RPG’leri arasında yılın öne çıkanlarından olan oyunda ayrıca 5 çeşit karakter sınıfı olacak.

Bin yıla varan çatışma ve aşırı teknoloji kullanımı ertesinde yıkımın eşiğine gelen dünya oyundaki adı ile Regnas ve birbirinden farklı karakter sınıfı alternatifi sunan bir açık dünya, macera, anime aksiyon: Blue Protocol. Geleceğe yön vermek için zamanda ve uzayda yolculuk, baskınlar, çatışmalar, yıkımın eşiğindeki yerleşim yerlerinde hüküm süren savaşlar tanıtımlarda öne çıkıyor. Savaş türleri, karakterlere dair detaylar ve kimlere karşı savaşılacak gibi sorulara ipuçları barındıran tanıtımlar aynı zamanda güçlü görsel ve grafikleri de sergiliyor.

Regnas evreni

Blue Protocol test sürüşü başvurusu ne zaman?

14-16 Ocak tarihleri arasında Blue Protocol için canlı test yapılacağı duyuruldu. Yalnızca PC’ye özel olan teste katılmak isteyenlerin 50.000 oyuncuya kadar limit bulunması nedeniyle 13 Ocak’a kadar başvurmaları bekleniyor.

Blue Protocol ne zaman hangi platformlara geliyor?

PS5, Xbox Series, X|S ve PC platformlarında yer almaya hazırlanan olan Blue Protocol, 2023’ün ikinci yarısında piyasaya sürülecek. Oyun, mobil cihazlarda yayınlanmayacak.

Blue Protocol sistem gereksinimleri

MİNİMUMÖNERİLEN
İşletim Sistemi: Windows 10(64-bit)
İşlemci: Intel® Core™i3-4340 or AMD FX-6300
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA® Geforce® GTX660(2GB) or AMD Radeon™ R7 370(2GB)
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 40 GB kullanılabilir alan
İşletim Sistemi: Windows 10 / 11(64-bit)
İşlemci: Intel® Core™i7-11700 or AMD Ryzen™ 7 5800X
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA® Geforce® RTX 2070 Super(8GB) or AMD Radeon™ RX5700XT(8GB)
DirectX: Sürüm 12
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 40 GB kullanılabilir alan

Diren Eyidoğan
Oyun Günlüğü Yazarı - 2021'den bu yana haberler ve dosyalar hazırlıyor.