Oyun HaberleriPC

Bellwright, 2024’te erken erişime açılıyor

0

Orta Çağ’da geçen açık dünya birinci şahıs aksiyon ve strateji oyunu Bellwright önümüzdeki yıl Steam’de erken erişime açılacak.

Bellwright

Donkey Crew tarafından geliştirilen ve Snail Games USA tarafından da yayımlanacak Bellwright, Frankie Ward’ın sunumuyla PC Gaming Show: Most Wanted 2023’te gösterildi.

Aralık 2023’te erken erişime açılması planlanan Bellwright‘ın çıkış tarihi geliştirici Donkey Crew tarafından 2024’ün başına kadar uzatıldı. Bu kararın, oyunculara en üst düzey deneyimi sunmasını sağlamak için alındığı bildirildi. İnşa etme ve hayatta kalma RPG’si Bellwright’ın demosu, Steam Next Fest’te oldukça popüler olmuştu.

Keşfedilecek büyük açık dünyası savaşabileceğiniz düşman haydutlarla, avlayabileceğiniz vahşi hayvanlarla dolu oyun bir hayatta kalma deneyimi ve şehir kurma dinamiklerini birleştiriyor. Oyunda ayrıca diğer kişilere yardım ettiğiniz için tam bir görev sistemi de bulunuyor.

Çöküşün eşiğindeki bir Orta Çağ ülkesinde yozlaşmış bir monarşi tarafından yönetilen oyuncular, kötü kraliçeyi devirmek için bir isyan gücü oluştururken, diğer yandan da kasabalarını inşa etmek ve düşmanlara karşı savunmak zorunda kalacaklar.

Bellwright ne zaman çıkacak ?

Bellwright, 2024’ün başlarında Steam’de erken erişim’e açılacak. Oyun ilerleyen dönemlerlerde konsollara da gelecek.

Berk Söğütlü
Oyun Günlüğü Haber Editörü

Comments

Leave a reply

You may also like