MobilOyun Haberleri

Battlefield Mobil hakkında neler biliyoruz? İşte ilk oynanış videoları

0

Bilindiği üzeri Battlefield Mobil oyunun geleceği daha önceden duyurulmuştu. Bu yazımızda bu oyunun Android sürümü için olan detaylarını sizler için derledik.

  • Battlefield Mobil Android sürümünün betasının daha erken çıkacağı belli oldu.
  • Battlefield Mobil yepyeni bir Battlefield olacak.
  • Oyunun ücretsiz olacağı açıklandı.

Bu yılın başlarında Electronic Arts, mobil cihazlar için bir Battlefield oyunu piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu. Şirket, Battlefield Mobil’in 2022’de geleceğini, ancak beta sürümünün bazı oyuncular için daha erken piyasaya sürüleceğini söyledi. Şirket şimdi bu beta ile ilgili daha detaylı bilgiler verdi.

Battlefield Mobil, DICE ve Industrial Toys’dan gelecek. Geliştirici, akıllı telefonlarda ve tabletlerde oynanabilecek, sıfırdan oluşturulmuş tamamen yeni bir Battlefield oyununun sözünü verdi. EA, oyunun ilk duyurusu ile nisan ayında yaptığı açıklamada, oyunculara “tam teşekküllü, beceri tabanlı bir deneyimi” bekleyebilirler dedi.

Battlefield Mobile oyunuyla ilgili en son güncelleme, EA tarafından Topluluk web sitesinde yayınlandı; burada topluluk yöneticilerinden biri, oyunun beta sürümünün ne zaman geleceğini ve oyuna kimlerin erişebileceğini açıkladı. Beta sürümünün sunulacağı bir bölgede yaşadığınızı varsayarsak, Google Play Store üzerinden erişim için ön kayıt yapma olanağına sahip olacaksınız.

https://www.youtube.com/watch?v=30Lbqd8Ocyc&t=4s

Beta başlangıçta bu sonbahardan itibaren Filipinler ve Endonezya’da bulunan Android oyuncularına sunulacak ve daha sonra ek bölgeler ve testler eklenecek. EA, mobil oyunun beta testini yapmak isteyenler için sınırlı sayıda slot(yer) olacağını söylüyor, yani bu ön kayıt yaptırsanız bile size erişim verilemeyeceği anlamına geliyor. Beta Android testi yalnızca davetle yapılır ve önce gelen alır esasına göredir.

Oyun bir İnternet bağlantısı gerektirecek ve Battle Pass’ler ve kozmetikler (silah kaplamaları) için oyun içi satın alımlarla birlikte oynamak ücretsiz olacak. Beta, cihazların en az Android 7 çalıştırmasını gerektirecek ve EA, oyunun çeşitli cihazlarda iyi çalışacak şekilde optimize edildiğini belirtti.

Battlefield Mobil için ilk oynanış videosu

Aslınur Boğatemur
Oyun Günlüğü Haber Editörü - 2022