Oyun HaberleriPCPlayStation

Amnesia: The Bunker’ın çıkış tarihi ertelendi!

0

Korku oyunlarıyla tanıdığımız Frictional Games, 1. Dünya Savaşı temalı korku oyunu Amnesia: The Bunker’ın çıkış tarihini güncelledi. Önümüzdeki mart ayında piyasaya sürülmesi beklenen oyun, 16 Mayıs 2023’e ertelendi.

Amnesia: The Bunker

Amnesia serisinin dördüncü halkası olan, 1. Dünya Savaşı konulu korku oyunu Amnesia: The Bunker, Frictional Games tarafından ertelendi. Stüdyo, başlangıçta çıkış tarihini Mart 2023 olarak belirlemişti fakat stüdyoda yaşanan olumsuz gelişmeler sonrası oyunun, çıkış tarihi birkaç ay ertelenerek 16 Mayıs’a alındı.

Frictional Games oyunun ertelenmesi ile ilgili ”Yapım sürecini etkileyen, hastalıklarla dolu zorlu bir kış geçirdik. Biz küçük ekibiz, bu yüzden bu gibi durumlar yapım aşamasını çok etkiliyor. Oyunun eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde çıkmasını istiyoruz, bu tarz duraklamalar yüzünden oyunu aceleye getirmek istemiyoruz. Ekibimiz, Amnesia: The Bunker’ı daha iyi hale getirmek çok çaba harcıyor ve birkaç hafta daha çalışarak gerekli farkı yaratacaktır.” açıklamasını yaptı.

https://twitter.com/frictionalgames/status/1620844437961048072?cxt=HHwWkICwjbjbsv4sAAAA

Önceki Amnesia oyunlarına nazaran farklı bir oynanış ve atmosfer sunacak olan Amnesia: The Bunker‘da ateşli silahlar kullanmamızın yanında, bir yarı açık dünyaya sahip bir haritada hayatta kalmaya çalışacağız. Henri Clement adında Fransız bir askeri kontrol edeceğimiz oyun bize senaryosuz bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Amnesia: The Bunker, 16 Mayıs’ta PlayStation 4, Xbox Series, Xbox One ve PC’de ulaşılabilir olacak.

Berk Söğütlü
Oyun Günlüğü Haber Editörü