Oyun HaberleriPCPlayStation

Aliens: Dark Descent’in çıkış tarihi oynanış fragmanıyla duyuruldu!

0

Yayıncı Focus Entertainment, gerçek zamanlı strateji oyunu Aliens: Dark Descent’in yeni oynanış fragmanını paylaştı. Oyunun çıkış tarihi fragmanla belli oldu.

Aliens: Dark Descent

Alien evreninde, orjinal bir hikayeye sahip olan gerçek zamanlı strateji oyunu Aliens: Dark Descent‘in oynanış fragmanı yayımlandı. Fragmanda gemimizin Lethe adında bir gezegene çarptığını öğreniyoruz ve bunun üzerine orada olan Xenomorph salgınını araştırmaya başlıyoruz. Aliens: Dark Descent, bu tehlikeli gezegeni keşfederken deniz piyadelerinden oluşan bir manganın liderliğini yapmamız ve hayatta kalmamız için bize meydan okuyor.

Aliens: Dark Descent’te oyuncu izometrik, tepeden bir görünüme sahip bir manga komutanıdır. Xenomorph‘lara karşı güvenli bir şekilde ilerlemek için manganızı stratejik olarak konumlandırın fakat ölümler kalıcı olduğu için dikkatli olmakta fayda var. Savaş alanında kaynaklarınızı ve takımınızı akıllıca yönetin. İnsanlığın karşılaştığı en ölümcül yaratık olan Xenomorph’ları alt etmek için riskler alın ve gezegenin sırrını ortaya çıkartın.

Aliens: Dark Descent

Geçtiğimiz Haziran, 2022 Yaz Oyunları Festivali’nde duyurulan Aliens: Dark Descent, ilk fragmanında yalnızca birkaç saniyelik bir oynanış görüntüsü içeriyordu. Dün yayımlanan yeni oynanış fragmanı ile Tindalos Interactive ve Focus Entertainment oyunculara ne bekleyeceklerine dair ilk görüntüleri sundu. Alien serisinin video oyun geçmişine bakıldığında, Alien Versus Predator: Extinction(2003)’dan bu yana gerçek zamanlı strateji türündeki ilk Alien oyunu Aliens: Dark Descent olacak.

Alien markasına yakışır bir oyun olacak

Tindalos Interactive icra kurulu başkanı Romain Clavier yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Tindalos’taki tüm ekip, Alien serisinin ruhuna sadık bir oyun deneyimi sunmaya ve bu ikonik evrene daha önce hiç görülmemiş kendi unsurlarını eklemeye kendini adamıştır. Geliştirdiğimiz benzersiz oynanış, en sevdiğimiz taktik ve CRPG oyunlarımızdan ilham alıyor ve gerçek zamanlı aksiyonla harmanlanıyor. İnsanoğlunun bildiği en ölümcül türün neden olduğu dehşeti filmden oyunumuza çevirmek oldukça zordu, ancak eminim Hicks’in kendisinin de söyleyeceği gibi, birçoğunuz en sonunda gergin bir formda olacaksınız.

Aliens: Dark Descent öne çıkan özellikler

  • Bu sürükleyici orjinal Alien hikayesinde Facehugger’lardan, Praetorian’lara, Kraliçe Alien’lara, haydut insan komandolara kadar çok daha fazlası ile yüzleşin.
  • Kalıcı takım kayıplarını ve zihinsel çöküntüleri önlemek için askerlerinizin sağlığını, kaynaklarını ve akıl sağlığını dikkatli bir şekilde yöneterek stratejik olarak liderlik edin ve takım taktiklerini görevden göreve değiştirin.
  • Kalıcı bir dünyada hayatta kalmak için benzersiz yollar oluşturun, kısayolları ortaya çıkarın, güvenli bölgeler oluşturun ve bu yaratıklardan bir adım önde olmak için hareket izleyicileri kurun.
  • Düzinelerce marifete, eşsiz yeteneklere ve silahlara sahip beş başlangıç Deniz Piyadesi sınıfından oluşan mangaları toplayın ve seviyelerini yükseltin.

Tindalos Interactive tarafından geliştirilen Aliens: Dark Descent 20 Haziran 2023’de PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One ve PC için çıkacak.

Berk Söğütlü
Oyun Günlüğü Haber Editörü