Oyun HaberleriPC

90’ların klasiklerinden ilham aldı: Songs of Conquest çıktı!

0

90’ların klasiklerinden ilham alan sıra tabanlı strateji oyunu Songs of Conquest, tam sürüm olarak yayımlandı.

Songs of Conquest

İsveçli video oyun geliştiricisi Lavapotion tarafından geliştirilen ve Coffee Stain Publishing yayımcılığında da çıkacak olan sıra tabanlı strateji oyunu Songs of Conquest, bugün 1.0 yamasını ile tam sürüm olarak 20 Mayıs 2024’te yayımlandı.

Kudretli ordular kuracak, kadim büyüler kullanacak ve bir imparatorluk inşa edeceksiniz. Bu sıra tabanlı strateji ve macera oyununda stratejik karar verme, taktiksel savaş ve krallık yönetimi bir araya geliyor.

Songs of Conquest

Geliştiriciler, tam sürüm ile maceranın bitmeyeceğini açıklayarak, “Yolculuğumuzun burada bitmeyeceğinden emin olabilirsiniz.” demişti. Lavapotion ekibi, “Yakın gelecekte daha heyecan verici haberler beklemelisiniz.” açıklamasında bulunmuştu.

Hikaye tamamlanıyor!

Lavapotion Steam’den yayımladığı mesajda oyun hikayesinin tamamladığını açıkladı. İşte yaptıkları açıklama:

“Barya’nın kum tepelerine yolculuk yapmaya hazır ol! Bu hikâyeyle birlikte Arleon baronluklarının güç savaşıyla, Rana’nın Sulakyer’i yeniden ele geçirmek için güçlenmesiyle ve Loth sadıklarının ölü İmparatoriçe’yi hayata döndürmeye çalışmasıyla başlayan destansı macera son bulacak. Şimdi tüm düşmanlarına meydan okuyan Barya’nın becerilerini ve bağımsızlığını deneyimle. Oyun tasarımcımız Carl’ın kendi yazıp söylediği bir şarkı da geleneklerimize uygun olarak hikâyeye eşlik edecek. Ayrıca resmi oyun müziklerimize de birkaç şarkı daha eklemiş bulunuyoruz!”

Songs of Conquest Steam Deck’te mi?

Oyunun Steam Deck sürümü için Bitwave ekibiyle işbirliği yapıldığı duyuruldu.

Songs of Conquest konsol sürümü geliyor!

Geliştirici ekip, “Konsol sürümleri üzerinde çalıştığımızı paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Hatta oyun PlayStation 5 ve Xbox Series X|S’te gayet iyi bir performansla çalışıyor. Konsol sürümleri için henüz bir çıkış tarihi belirlemedik ama sonbaharda çıkması muhtemel görünüyor. Ayrıca bir Switch sürümü çıkarmayı da planlıyoruz!” açıklamasında bulundu.

Songs of Conquest ne kadar?

Songs of Conquest, Steam’de 18 dolardan (580 TL) satışa sunuldu. Ancak lansmana özel yüzde 20 indirimle 27 Mayıs’a kadar 14.39 dolardan (463,50 TL) satışta.

Songs of Conquest sistem gereksinimleri

Songs of Conquest minimum sistem gereksinimleri

  • İşletim Sistemi *: Windows 7
  • İşlemci: i5 Dual Core or Ryzen 5
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: Entegre grafik kartı
  • DirectX: Sürüm 10
  • Depolama: 4 GB kullanılabilir alan

Songs of Conquest önerilen sistem gereksinimleri

Ekran Kartı: GTX 970, RX 570 veya benzeri.


Oyun haberleri için temel kriterlerimizi merak ediyorsanız,
haber politikası ve standartlarımıza göz atabilirsiniz.


Bizi Google News üzerinden de takip edebilirsiniz.


Oyun Günlüğü
Türkiye'nin yeni nesil oyun haber sitesi. 2020'den bu yana Türkçe ve İngilizce web sitelerimiz ve dijital dergimizle sizinleyiz! - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.