Oyun HaberleriPCPlayStation

2023’te çıkacak yarış oyunları!

0

KartRider: Drift, Test Drive Unlimited: Solar Crown, Forza Motorsport… 2023 yılından çıkması planlanan yarış oyunlarını sizler için sıraladık.

Forza Motorsport

Oyun sektörünün önemli bir kısmını kaplayan yarış oyunları hız severlerin her zaman göz bebeği olmuştur. Yeni yılla birlikte aramıza katılmak için bekleyen birçok yeni oyun var. 2023 yılına bu kadar yaklaşmışken hep birlikte 2023 yılında çıkacak yarış oyunlarına göz atalım!

2023’de çıkacak yarış oyunları!

KartRider: Drift

Geliştiriciliğini Nexon Korea Corporation’ın üstlendiği ve yayıncılığını Nexon America Inc.’ın yapacağı KartRider: Drift bizi yeni yılda karşılayan ilk oyun olacak. 300 milyondan fazla oyuncunun severek oynadığı bu oyun çok oyunculu ve ücretsiz bir şekilde 12 Ocak 2023 tarihinde yayınlanacak. PlayStation, Xbox One, IOS, Android ve Microsoft Windows’dan oynanabilecek.


Disney SpeedStorm

Gameloft tarafından hem geliştiriciliği hem de yayıncılığı üstlenilecek Disney yarış oyunu 2023’te yayınlanacak bir diğer oyun. Disney ve Pixar filmlerinden aşina olduğumuz ve çok sevdiğimiz karakterler birlikte hız limitlerini zorlayacağız. Oyun tek oyunculu veya çok eşli oynanabilecek, ayrıca ücretsiz olarak yayınlanacak! Playstation, Xbox One, Xbox Serisi, Nintendo Switch ve Microsoft Windows’dan oynanabilecek. Oyunun yayınlanma tarihi henüz kesin değil.


DRAG Outer Zones

Orontes Games’in geliştiriciliğini ve yayıncılığını üstlendiği DRAG Outer Zones, 11 Ağustos 2020 tarihinde erken erişime açılmıştı. Off-Road yarış oyunu DRAG Outer Zones hem oyun kolu hem de klavye ile oynanış şansı sunuyor. Oyunu tek başına oynayabilir veya çevrimiçi modu ile diğer oyuncularla yarışabilirsiniz. 2023 yılında yayınlanması beklenen oyunun demosunu erken erişimde oynayıp test edebilirsiniz. Tam oyun yayınlandığın 50 TL değerinde olacak. Oyun Microsoft Windows ve Linux’da oynanabilecek.


Stuntfest – World Tour

Pow Wow Entertainment tarafından geliştirilen ve THQ Nordic tarafından 2023 yılında yayınlanacak olan Stuntfest: World Tour, oyunseverler tarafından heyecanla beklenen yarış oyunlarından bir diğeri. 18 aracın doyasıya yarıştığı bu oyunda amaç festivalin kazanını olmak. Savaşta her şeyin mübah olduğu yarışta karakterleri araçlardan fırlatıp gökyüzüne uçabilirsin! Hızlı kestirme yollarıyla oyunun seyirini değiştirebilir hatta karakterin havada süzülürken en önceki araçlardan birinin kontrolünü kapıp yarışın kazananı olabilirsin. Henüz kesin bir yayınlanma tarihi verilmemiş ancak 2023’te yayınlacağını biliyoruz. Oyun Microsoft Windows’ta oynanabilecek.

Stuntfest – World Tour Resmi Fragmanı

Test Drive Unlimited: Solar Crown

KT Racing’in geliştiriciliğini yaptığı ve Nacon tarafından 2023 yılında yayınlanacak olan Test Drive Unlimited: Solar Crown ile Test Drive Unlimited serisine bir yeni oyun ekleniyor. Hayranları tarafından uzun yıllardır beklenen oyun nihayet geliyor! Tek başına veya arkadaşlarınla yarış oyunlarının tadına varabilir, eşsiz manzara eşliğinde Ferrari, Lamborghini ve Porsche gibi lüks arabaları deneyimlebilirsin. Sadece aracını değil aynı zaman da karakterini de özelleştirme fırsatı sunan bu oyun beklentileri yükseltiyor. Oyunun 2023 yılında yayınlanacaği biliniyor ancak henüz kesin bir tarih verilmemiş. Oyun Nintendo Switch, Xbox X ve S serilerinde, PlayStation 5 ve Microsoft Windows’da oynanabilecek.

Test Drive Unlimited: Solar Crown Resmi Fragmanı

Forza Motorsport

Yarış oyunu denilence akla ilk gelen oyun serilerinden Forza, 2023 yılında da oyun serisine yeni bir oyun katıyor. Turn 10 Studios tarafından geliştirilen oyun Xbox Game Studios tarafından 2023 yılında oyunu bekleyenlerin beğenisine sunulacak. Çevrimiçi ve çok oyunculu oynanabilecek oyunda Turn 10 Studios, ultra-gerçekçi sürüş deneyimi hedefliyor. Yeni oyunla birlikte eklenecek yeni özellikler arasında yarış sırasında lastik bileşenleri değiştirilebilmesi ve yumuşak, orta ve sert seçenekleriyle yeni bileşenlerin eklenmesi yer alıyor. Oyun, Xbox Series X ve S serilerinde, Xbox One ve Microsoft Windows’da oynanabilecek. Oyunun tam yayınlanma tarihi henüz açıklanmadı ancak 2023’te yayınlanacağını biliyoruz.

Forza Motorsport Resmi Fragmanı

2023 yılına yaklaşmışken işte bizi heyecanlandıran oyunlar bunlar. Yeni yılı dört gözle beklerken 2023 yılında çıkacak yarış oyunlarını da dört gözle bekliyor olacağız.


Gamze Nur Kaya
Haber Editörü - 2022

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir