Oyun HaberleriPCPlayStation

2023’te çıkacak aksiyon oyunları!

0

Marvel’s Spider-Man 2, S.T.A.L.K.E.R. 2, Assasin’s Creed Mirage… 2023 yılından çıkması planlanan aksiyon oyunlarını sizler için sıraladık.

Assassin´s Creed Mirage

Oyun dünyası 2023 yılında yeni çıkan oyunlarla renklenecek. Bu listemizde 2023 yılında çıkacak aksiyon oyunlarına göz attık. Şimdi gelin kısaca çıkmasını beklediğimiz öne çıkan aksiyon oyunlarına bakalım.


2023’de çıkacak aksiyon oyunları!

Marvel’s Spider-Man 2

Yayıncılığını Sony Interactive Entertainment’in yaptığı, geliştiriciliğini ise Insomniac Games’in yaptığı ve ben dahil pek çok oyuncudan olumlu eleştiriler alan Spider-Man’in ikinci oyunu duyuruldu.

Fragmanın yayınlanmasından sonra uzunca bir süre geçen ve ertelenildiği düşünülen Marvel´s Spider-Man 2 oyunun geliştirici firması Insomniac Games’in twitter hesabından bir oyun severe verdiği cevap sonrası 2023 tarihinde çıkması bekleniliyor. Fragmana baktığımızda bizi sadece Peter Parker değil aynı zamanda Spider-Man 1’e eklenti olarak gelen Miles Morales’i de görebiliyoruz ve büyük ihtimalle iki karakteri de kontrol edeceğiz, aynı zamanda fragmandan anlaşılanlara göre oyunda Venom ile karşı karşıya geleceğiz.

Çıkış Tarihi: 2023

Platform: Playstation 5


Suicide Squad: Kill The Justice League

Rocksteady Studios tarafından geliştirilen ve Warner Bros Interactive Entertainment tarafından da yayınlanacak olan Suicide Squad: Kill The Justice League´nin çıkış tarihi henüz bilinmiyor, ancak geliştirici firma. Meşhur Batman Arkham serisinin yaratıcıları olduğu için oyuncular çıkış tarihi belirsiz olsa da kaliteli bir yapımın belireceğini düşünmekte.

Oyunun hikayesinde, Brainiac tarafından beyni yıkanan Justice League üyelerine karşı savaşacak ve Metropolis´i uzaylı istilasından kurtarmaya çalışacağız. Harley Quinn, Deadshot, Captain Boomerang ve King Shark´ı kontrol etme imkanımız olacak. Oyunun geçtiği zaman evreninde Batman ölü sayıldığından ötürü oyunumuzda maalesef Batman olmayacak, ancak Flash, Superman, gibi kült süper kahramanlar bizi bu defa kötülüklerle bekliyor olacak.

Çıkış Tarihi: 2023

Platformlar: PC, PS5, Xbox Series S/X


Resident Evil 4: Remake

Capcom tarafından geliştirilen ve yayınlanan Resident Evil 4 yenilenmiş görüntüsü ile beraber karşımıza çıkıyor. Listemizdeki en beklenilen adaylardan birisi olan Resident Evil 4: Remake, The Game Awards tarafından en çok beklenilen oyun kategorisinde adaylığa sahip.

Çıkış Tarihi: 24 Mart 2023

Platformlar: PC, PS5, Xbox Series S, X


S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart Of Chernobyl

Geliştiriciliğini ve yayıncılığını GSC Game World’ün yaptığı S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart Of Chernobyl‘in henüz tam bilinen bir çıkış tarihi olmasa da 2023´ün ortalarında çıkacağı düşünülmekte, Chrenobly’in radyasyondan mahvolmuş derin bölgelerinde geçecek oyunumuz oyunculara Fallout’u andıracak şekilde bir aksiyon-gerilim tecrübesi yaşatacağa benziyor.

Çıkış Tarihi: 2023

Platformlar: PC, PS5, Xbox Series S, X


Assasin’s Creed Mirage

Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayınlanacak olan Assasin’s Creed Mirage ile eski Assasin´s Creed oyunlarının özüne dönüleceği havası verilen Assasin’s Creed Mirage belki de 2023 yılının en çok ses getiren oyunlarından birisi olabilir. Oyunumuzda Assassin’s Creed Valhalla’da yer alan Basim ile beraber Bağdat’a yol alarak onun nasıl usta bir suikastçiye dönüştüğüne şahit olacağız.

Çıkış Tarihi: 2023

Platformlar: PC, PS5, Xbox Series S, X


Yiğit Mehmet Behrem
Haber Editörü - 2022

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir