Oyun HaberleriPCPlayStation

En çok beklenen 2023 oyunları: Starfield

0

Bethesda’nın uzun süredir beklenen yeni oyunu Starfield, 2023 yılında oyuncuların beğenisine sunulacak. 2023 yılı birçok devasa oyun çıkacak ve şüphesiz ki Starfield’da bunlardan bir tanesi. Yeni Bethesda oyunu Starfield’ın yarattığı heyecan şimdiden hissediliyor.

Starfield

Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen son oyun Fallout 4, çıkışını yapalı 7 yıl olmuş bile. “Fallout 76’da vardı onu unuttun bak!” dediğinizi duyar gibiyim fakat ben Bethesda’nın uzmanlık alanından, tek kişilik oyunlardan bahsediyorum.

Neden Bethesda’yı bu alanda uzman olarak gördüğümü açıklamak gerçekten uzun sürecektir. Öyle ki 500 saatten fazla Skyrim ve 120 saati deviren Fallout 4 deneyimini anlatmak bile saatler sürebilir. Ancak artık gerçekten yeni bir Bethesda oyununun açlığını çektiğimi geçtiğimiz ay fark ettim.

Her sene içimdeki Skyrim sevdası yeniden filizlenir ve hemen indirip oynamaya başlarım. Geçtiğimiz aya kadar oyunu modlayarak veya değişik inşa ile oyunu oynayarak hala onlarca saat harcayabiliyordum. Oyun boyunca yumruklarını kullanarak dövüşen boksör bir Khajit’ten, işlerini kimseyi öldürmeden halletmeye çalışan barış yanlısı bir Rogue karakterleri oynamak bir hayli zevkli oluyordu. Fakat bu sene oyunda 15 dakika geçirdikten sonra sıkılınca fark ettim ki artık Skyrim’e uzun bir ara vermenin vakti geldi.

Starfield

Şanslıyız ki yeni maceralara yelken açmak için çok uzun süre beklememiz gerekmeyecek. Bethesda’nın yeni oyunu Starfield, 2023 yılının ilk yarısında çıkıyor! Ayrıca Starfield’ın Bethesda için özel bir anlamı da var. Güneş sistemimizin dışında geçecek olan oyun, 25 yıl ardından gelen yeni Bethesda IP’si olma unvanını taşıyor. Starfield geçtiği mekan ve zaman dolayısıyla firmanın diğer oyunları olan The Elder Scrolls ve Fallout’tan farklı şeyler vadediyor. Hadi oyuna dair neler biliyoruz hızlıca bir göz atalım.  

Starfield

Starfield ne zaman çıkacak?

Starfield 2023 yılının ilk yarısı içerisinde Xbox Series X|S ve PC platformlarına çıkış yapacak (Playstation’a gelmesini beklemiyoruz). İyi haber şu ki oyun çıkışını yapar yapmaz Game Pass aboneleri tarafından oynanabilir olacak. Oyunun yönetmeni, Todd Howard 2022 yılında “…oyunda keşfedilebilir 1000’den fazla gezegen olacak.” gibi iddialı bir açıklama yapmıştı. Oyuncular karakterlerinin görünüşlerini, geçmişlerini, kullanacakları silahları ve uzay araçlarını kişiselleştirme imkânı bulabilecekler.

Son olarak sizleri verilen şu demeçlerle heyecan trenindeki son koltuklara davet ediyorum. Howard Starfield için “Uzayda geçen bir Skyrim” sözlerini kullanırken Xbox Game Studios başkanı Matt Booty ise Starfield’ın uzaydaki Skyrim’den çok daha fazlası olacağını vurguladı.


Arda Bahçekapılı
Oyun Günlüğü Haber Editörü - Oyun Günlüğü English News Editor