Oyun HaberleriPCPlayStation

2021 BAFTA Oyun Ödülleri adayları belirlendi

0

2021 yılı BAFTA oyun ödüllerinde çeşitli kategoride değerlendirilecek adayların hangileri olduğunu keşfedin.

  • 25 Mart’ta kazananların açıklanacağı BAFTA Oyun Ödülleri için adaylar belirlendi.
  • Listede 13 dalda adaylık ile geçen yılın 11 adaylık rekorunu kıran bir oyun var.
  • 17 kategoride değerlendirilen oyunlardan Yılın EE Oyunu halk oylaması ile belli olacak.

2021 BAFTA

Sunucu ve gazeteci Elle Osili-Wood sunumuyla gerçekleşecek olan BAFTA oyun ödülleri organizasyonunu üstlenenlere göre bu yılın gösteri formatı olarak “evdeki seyirciye odaklanma” ve “oyunların hayatımızdaki rolü” teması vurgulanacak.

Geçtiğimiz yılın rekorunu kıran aday

Naughty Dog tarafından geliştirilen, Haziran 2020’de yayınlanan The Last of Us Part 2, ilki 17 yıl önce gerçekleştirilen BAFTA oyun ödüllerinde tasarımcısından oyun severlerine birçoklarının gurur kaynağı olacak. Emilia Schatz ve Ricky Cambier’in tasarladığı oyun 13 farklı dalda aday gösterildi. Bundan önceki rekor 11 adaylık ile Remedy Entertainment Ltd yapımı Control oyununa aitti.

Gelelim diğer öne çıkan adaylara

Çok sevilen dövüş oyunu Ghost of Tsushima, 10 dalda aday gösterilerek BAFTA’ya bir diğer damga vuran oyun oluyor. Hades, toplam sekiz dalda, Marvel’s Spider Man: Miles Morales ve Dreams ise 7 kategoride aday. Nintendo’nun Animal Crossing: New Horizons oyunu ile Mediatonic’in geliştirip Devolver Digital’in yayınladığı Fall Guys toplam 5 dalda, Half-Life: Alyx, Cyberyberpunk 2077 ve Sackboy: A Big Adventure ise 4 farklı dalda listede yer alıyorlar. Aday oyunlara bakıldığında Playstation özel oyunları listede öne çıkıyor.

2021 BAFTA Oyun Ödülleri adaylar

En İyi Animasyon

Doom Eternal – id Software/ Bethesda Softworks

Final Fantasy VII Remake -Square Enix/Square Enix

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales -Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment Europe

Ori And The Will Of The Wisps – Moon Studios/Xbox Game Studios

Spiritfarer -Thunder Lotus/Kowloon Nights

The Last Of Us Part 2 – Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment Europe

Sanatsal Başarı

Cyberpunk 2077 – Cd Projekt Red/Cd Projekt X Bandai Namco Uk

Dreams – Media Molecule/Sony Interactive Entertainment Europe

Ghost Of Tsushima Jason Connell, Joanna Wang, Ian Jun Wei Chiew – Sucker Punch Productions/Sony Interactive Entertainment Europe

Hades Jen Zee – Supergiant Games

Half-Life: Alyx– Valve

The Last Of Us Part 2- Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment Europe

En İyi Ses Tasarım

Astro’s Playroom – SIE Japan Studio/Sony Interactive Entertainment Europe

Ghost Of Tsushima – Rev. Dr. Bradley D. Meyer, Sucker Punch Productions/Sony Interactive Entertainment Europe

Hades – Darren Korb Supergiant Games/Supergiant Games

Half-Life: Alyx – Valve

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales – Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment Europe

The Last Of Us Part 2 – Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment Europe

En İyi Oyun

Animal Crossing: New Horizons – Nintendo EPD/Nintendo

Ghost Of Tsushima – Brian Fleming, Chris Zimmerman – Sucker Punch Productions/Sony Interactive Entertainment Europe

Hades – Supergiant Games

Half-Life: Alyx –Valve

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales – Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment Europe

The Last Of Us Part 2- Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment Europe

En İyi İngiliz Oyun

Dreams – Media Molecule/Sony Interactive Entertainment Europe

F1 2020 – Codemasters

Fall Guys– Mediatonic/Devolver Digital

Röki – Polygon Treehouse/United Label

Sackboy: A Big Adventure – Ned Waterhouse, Jess Gaskell, Pete Smith – Sumo Digital Sheffield/Sony Interactive Entertainment Europe

The Last Campfire – Hello Games

En İyi Çıkış Yapan

Airborne Kingdom – The Wandering Band

Call Of The Sea Tatiana Delgado, Manuel Fernandez – Out of the Blue/Raw Fury

Carrion -Phobia Game Studio/Devolver Digital

Factorio -Wube Software

Röki – Polygon Treehouse/United Label

The Falconeer – Tomas Sala/ Wired Productions

En İyi Gelişen Oyun

Destiny 2: Beyond Light- Bungie

Dreams – Media Molecule/Sony Interactive Entertainment Europe

Fall Guys – Mediatonic/Devolver Digital

Fortnite – Epic Games

No Man’s Sky – Hello Games

Sea Of Thieves – Rare Ltd/Xbox Game Studios

En İyi Aile Oyunu

Animal Crossing: New Horizons – Nintendo Epd/Nintendo

Astro’s Playroom – Sie Japan Studio/Sony Interactive Entertainment Europe

Dreams – Media Molecule/Sony Interactive Entertainment Europe

Fall Guys – Mediatonic/Devolver Digital

Minecraft Dungeons – Mojang Studios, Double Eleven Limited

Sackboy: A Big Adventure – Joel Smith, Cesar Bittar, Pete Smith, Sumo Digital Sheffield/Sony Interactive Entertainment Europe

Eğlencenin Ötesine Geçen Oyun

Animal Crossing: New Horizons – Nintendo Epd/Nintendo

Before I Forget – 3-Fold Games

Dreams – Media Molecule/Sony Interactive Entertainment Europe

Spiritfarer – Thunder Lotus/Kowloon Nights

Tell Me Why – Dontnod Entertainment/Xbox Game Studios

The Last Of Us Part 2-Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment Europe

En İyi Oyun Tasarımı

Animal Crossing: New Horizons – Nintendo Epd/Nintendo

Astro’s Playroom – Sie Japan Studio/Sony Interactive Entertainment Europe

Ghost Of Tsushima -Sucker Punch Productions/Sony Interactive Entertainment Europe

Hades – Supergiant Games

Half-Life: Alyx–Valve

The Last Of Us Part 2 -Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment Europe

Çoklu Oyunculu En İyi Oyun

Animal Crossing: New Horizons – Nintendo Epd/Nintendo

Deep Rock Galactic – Ghost Ship Games/Coffee Stain Publishing

Fall Guys – Mediatonic/Devolver Digital

Ghost Of Tsushima – Darren Bridges, Matt Goldhaber, Sucker Punch Productions/Sony Interactive Entertainment Europe

Sackboy: A Big Adventure – Jack Houghton, Tom Sampson, Jason Stewart, Sumo Digital Sheffield/Sony Interactive Entertainment Europe

Valorant – Riot Games

En İyi Müzik

Ghost Of Tsushima – Ilan Eshkeri, Shigeru Umebayashi, Peter Scaturro

Hades – Darren Korb, Jen Zee, Ashley Barrett, Greg Kasavin

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales John Paesano, Scott Hanau, Alex Hackford

Ori And The Will Of The Wisps – Gareth Coker

Sackboy: A Big Adventure – Jay Waters, Joe Thwaites, Joanna Skorupa

The Last Of Us Part 2 – Gustavo Santaolalla, Mac Quayle, Scott Hanau

En İyi Anlatım/Hikaye

Assassin’s Creed Valhalla – Ubisoft

Cyberpunk 2077 – Cd Projekt Red/Cd Projekt X Bandai Namco Uk

Ghost Of Tsushima Nate Fox, Ian Ryan – Sucker Punch Productions/Sony Interactive Entertainment Europe

Hades – Supergiant Games

Kentucky Route Zero: Tv Edition – Cardboard Computer/Annapurna Interactive

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales – Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment Europe

En İyi Orijinal Oyun

Carrion -Phobia Game Studio/Devolver Digital

Fall Guys – Mediatonic/Devolver Digital

Ghost Of Tsushima – Sucker Punch Productions/Sony Interactive Entertainment Europe

Hades – Supergiant Games

Kentucky Route Zero: Tv Edition -Cardboard Computer/Annapurna Interactive

Spiritfarer – Thunder Lotus/Kowloon Nights

En İyi Başrol

Ashley Johnson:  Ellie, The Last Of Us Part 2

Cherami Leigh: Female V, Cyberpunk 2077

Cody Christian: Cloud Strife, Final Fantasy Vii Remake

Daisuke Tsuji: Jin Sakai, Ghost Of Tsushima

Laura Bailey:  Abby, The Last Of Us Part Ii Nadji Jeter:  Miles Morales, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

En İyi Yardımcı Rol

Carla Tassara: Judy Alvarez, Cyberpunk 2077

Jeffrey Pierce: Tommy, The Last Of Us Part 2

Logan Cunningham: Hades, Achilles, Poseidon, Asterius, Charon, ve Hikaye Anlatıcı

Patrick Gallagher: Khotun Khan, Ghost Of Tsushima

Shannon Woodward: Dina, The Last Of Us Part 2

Troy Baker: Joel, The Last Of Us Part 2

Teknik Başarı

Demon’s Souls – Sie Japan Studio/Sony Interactive Entertainment Europe

Doom Eternal – Id Software/Bethesda Softworks

Dreams – Media Molecule/Sony Interactive Entertainment Europe

Microsoft Flight Simulator – Sebastian Wloch, Duncan Lawler, Pavel Kuksa – Asobo Studio/ Xbox Game Studios

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales – Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment Europe

The Last Of Us Part 2 – Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment Europe

Ve BAFTA 2021’de halk oylamasına açık olan Yılın EE Oyunu

Animal Crossing: New Horizons – Nintendo Epd/Nintendo

Call Of Duty: Warzone – Raven Software, Infinity Ward/Activision

Ghost Of Tsushima – Sucker Punch Productions/Sony Interactive Entertainment Europe

Hades – Supergiant Games

The Last Of Us Part 2 – Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment Europe

Valorant – Riot Games

Ödül gecesi ne zaman ve nasıl izlenecek?

BAFTA Oyun Ödülleri 25 Mart 2021’de Türkiye saati ile 22.00’de çevrimiçi ve 90 dakika canlı olarak yayınlanacak.

Diren Eyidoğan
Oyun Günlüğü Yazarı - 2021'den bu yana haberler ve dosyalar hazırlıyor.