Fırsatlar

Valorant hesap seviyesi nasıl gizlenir?

0

Dünyaca ünlü oyun firması Riot Games tarafından geliştirilen ve ilk kez 2020 yılında piyasaya çıkışını gerçekleştiren Valorant günümüzün en popüler rekabetçi FPS oyunlarının başında gelmektedir. Oyuncuların hayat verdiği Valorant ajanları ve kullandıkları silahlar gibi, oyunculara sunulan birçok farklı mod da Valorant’ı monotonluktan uzaklaştırır ve keyifli bir oyun deneyimini oyuncularla buluşturmaktadır. Valorant bir takım oyunu olduğundan bireysel yetenekleriniz her zaman tek başına yeterli olmayacaktır.

Bireysel yeteneklerinizin yanı sıra takım arkadaşlarınıza da güvenmeli, onlarla uyum içerisinde oynamanız gerekmektedir. Ancak, Valorant rekabetin oldukça yüksek olduğu bir oyun olduğundan, oyuncularda oluşan stres bu uyumu olumsuz etkileyebilmekte ve bazı oyuncuları uygunsuz konuşmaya yani toksik davranışlar sergilemeye itmektedir. Elbette, Riot Games oyunculara toxic oyuncuları susturma imkanı ve cezalandırılmaları için özenle hazırlanmış bir raporlama sistemi sunmaktadır.

Yine de hesap seviyesi gizlemek gibi bazı önlemler sayesinde toksik oyuncuların sizi hedef almasını önleyebilir ve onları raporlamak ya da susturmakla uğraşıp yalnızca oyuna konsantre olabilirsiniz. Valorant hesap seviyesi gizlemek bazı oyuncuların düşündüğünün aksine herhangi bir şekilde Valorant VP harcanmadan yapılan, oldukça kolay bir işlemdir. Bu yazımızda sizlere valorant hesap seviyesi nasıl gizlenir sorusunun cevabını veriyoruz.

Valorant hesap seviyesi gizleme

Valorant ilk yayınlandığı versiyonlarında hesap seviyesi gizlemeye olanak tanımıyordu. Ancak, Riot Games oyuncuların dönütlerini dinleyen ve her güncellemeyle oyunlarını oyuncuların isteklerine daha da uygun hale getirmeyi hedefleyen bir firma olduğundan oyuncuların istekleri doğrultusunda valorant hesap seviyesi gizlemeye artık olanak sağlamaktadır.

Siz de çeşitli sebeplerle hesap seviyesini gizlemek isteyen Valorant oyuncularından biriyseniz aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla hesap seviyenizi gizleyebilirsiniz:

 1. Valorant’a girin ve hesabınızda oturum açın.
 2. Koleksiyon kısmını açın.
 3. Koleksiyonda Oyuncu Kartları kısmını açın.
 4. Oyuncu kartları kısmındaki Seviye Çerçeveleri yazısına tıklayın.
 5. Son olarak, “Oyuncu kartımda hesap seviyemi göster” yazısının yanındaki tiki kaldırın.

Böylelikle artık hesap seviyeniz görünür olduğu için endişe duymadan Valorant oynayabilir, dilediğiniz rank seviyesine doğru emin adımlarla ilerlerken yalnızca rakiplerinizi alt etmeye odaklanabilirsiniz.

Valorant hesap seviyesi gizlemenin yararları

Valorant’da hesap seviyesini gizleme özelliği, oyuncuların hesap seviyelerini ve ilerlemelerini kendilerine saklamalarına olanak tanımaktadır. Her ne kadar bazı oyuncular bu özelliğin görünebilir veya gizli olmasının pek bir fark yaratmadığını düşünse de aslında Valorant hesap seviyenizi gizleyerek bazı avantajlar elde edebilirsiniz. Bu avantajlardan bazıları şunlardır:

 • Toksikliğin Önüne Geçme: Valorant gibi oldukça rekabetçi olan oyunlarda oyuncular sık sık toksik oyuncuların hakaretlerine ve kötü söylemlerine maruz kalabilmektedir. Bu durumun önüne geçmek her ne kadar zor olsa da hesap seviyesini gizlemek bazı toksik oyuncuların sizi hedef almasının önüne geçebilmektedir.
 • Taktiksel Avantaj: Hesap seviyesini gizlemek, rakiplerinizin oyun tarzınızı veya beceri seviyenizi tahmin etmesini zorlaştırabilmektedir. Bu size taktiksel bir avantaj sağlayarak, rakiplerinizi şaşırtma veya farklı stratejik oyun hamleleri yapma fırsatı sunabilir.
 • Baskı ve Önyargıyı Azaltma: Hesap seviyesini gizlemek, oyuncular arasındaki baskıyı kırabileceği gibi diğer oyuncularda sizin hakkınızda bazı önyargılar oluşmasını engelleyebilir. Örneğin, yüksek seviye bir hesaba sahip olduğunuzda, bazı oyuncular sizden daha fazla beklentiye girebilir ve sizi hedef alan yorumlarda bulunabilirler. Hesap seviyenizi gizleyerek bu beklenti ve önyargıların önüne geçebilir, daha rahat ve stressiz bir Valorant deneyimi yaşayabilirsiniz.
 • Rahat Öğrenme Ortamı: Eğer Valorant oynamaya yeni başlayan oyunculardan biriyseniz veya yeni bir karaktere alışmaya çalışıyorsanız hesap seviyenizi gizlemek sizin için mantıklı bir seçim olabilir. Çünkü, yeni bir oyunu veya karakteri öğrenirken, hesap seviyesini gizlemek yüksek seviyede rekabetçi oyuncuların olduğu bir ortamda, yeni bir karakteri denemenin veya farklı taktikler öğrenmenin oluşturduğu zorlukları en azından psikolojik anlamda azaltabilmektedir. Seviyenizi gizleyerek, daha rahat bir öğrenme ortamı oluşturabilir ve deneyim kazanabilirsiniz.
 • Hesap Güvenliği: Hesap seviyesi bazen bir oyuncunun tecrübesini veya oyun içi başarılarını yansıtabilmektedir. Seviyenizi gizlemek, hesabınızın güvenliğini artırabilir, çünkü diğer oyuncular hesabınızı hedef almak veya saldırmak için seviyenizi veya başarılarınızı görüntüleyemez, dolayısıyla kullanamazlar.

Eğer Valorant Hesap Seviyesi Nasıl Gizlenir konulu yazımızı beğendiyseniz yine sitemizde bulunan çeşitli Valorant içeriklerinden birine göz atabilir, Valorant oyun içi içeriklere güvenilir ve hızlı bir şekilde ulaşmak isterseniz de GameSatış web sitesini hemen ziyaret edebilirsiniz.


 • Bu metin bir reklam içeriğidir. Oyun Günlüğü yapacağınız satın almalardan sorumlu değildir. İçerikler Oyun Günlüğü’nün resmi görüşünü yansıtmaz.

Oyun Günlüğü
Yeni nesil oyun haberciliği - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir