0

Mobil oyunlara ilgi diğer platformlardan oldukça fazla. 2024 ocak ayında mobil oyun öneri listemizde Clash Mini ve Fishing Planet adlı oyunlar yer alıyor.

Clash Mini

Şubat ayı mobil oyunları – 2024

Clash Mini

Clash Of Clans, Clash Royale, ve daha bir çok oyunuyla mobil oyun sektörüne adeta yön veren Supercell yeni oyunu Clash Miniyi 8 Kasım 2021’de piyasaya sundu. Temelinde satranç ile Clash evrenini harmanlayan tur bazlı karakterlerimizi yerleştirdiğimiz AutoChess türünde olan bu oyun gerçekten ekran başına kitleyen bir oynanışa sahip. Clash mini içerisinde Duel adı verilen 1v1 ve rumble adı verilen 1v1v1v1 modlarını barındırıyor.

Temelinde destemizde bulunan kartları savaş arenasına sürerek karşı rakibin kartlarını alt etmesini amaçlıyoruz. Her tur yaklaşık 30 saniye sürüyor ve iki oyuncunun toplam 6 canı bulunuyor bu yüzden oyunda bir maç atmak bir hayli kısa sürüyor. Asılda bağımlılık yapıcı kısmı bu diyebilirim maçların tempolu ve kısa geçmesi, yeni oyuna geçmesinin kısa sürmesi, hızlı maç bulma süreleri, Clash Mininin bağımlılık yapıcı özelliklerinden.

Tabii ki yeni kart açma ya da çeşitli kozmetikler elde ettiğimiz Toy Box veya kasalar oyun içerisinde bulunuyor. Sürekli para biriktirip bunları açıyorsunuz kupanız rekabetçi anlamda arttıkça da yeni kartlar açıyorsunuz.

Tabii ki neredeyse tüm mobil oyunlarda olan Pay To Win olayı burada da mevcut. Oyuna para yatıran bir oyuncu çok rahatlıkla önünüze geçip oyun zevkinizi baltalayabiliyor. Yine de eğlenceli ve bağımlılık yapıcı oynanışıyla Clash Mini en çok oynadığım mobil oyunlardan biri oldu. Türkiye içerisinde daha satışa sunulmamış bu oyuna mağazanızın ülkesini değiştirerek erişim sağlayabiliyorsunuz. Yine de bu biraz meşakkatli mağaza değiştirme işlemine kesinlikle değeceğini düşünüyorum.

Peki Clash Mini nasıl indirilir? Buraya göz atın!

Fishing Planet

İsminden de anlaşılacağı gibi Fishing Planet LLC tarafından geliştirilen Fishing Planet temelinde bir balık tutma oyunu ama onu diğer balık tutma oyunlarından ayıran güzel özellikleri bulunuyor. Öncelikle Fishing Planet dünyadaki diğer Fishing Planet oyuncuları ile yan yana balık tutabileceğiniz güzel bir online yapı sunuyor.

Fishing Planet

Balık tutmaya gittiğinizde yanınızdaki diğer çevrimiçi oyuncularla beraber balık tutabiliyor onlarla sohbet edebiliyorsunuz. Balık tutma süresinin uzun ve yer yer sıkıcı olabilecek bir iş olduğunu var sayarsak Fishing Planet online ekleyerek bu işi eğlenceli kılmayı amaçlamış.

Aynı zamanda Fishing Planet içerisinde gerçekleşen balık tutma turnuvaları ya da çeşitli çevrimiçi etkinlikler oyunu canlı ve daha eğlenceli tutuyor. Oyunda yaklaşık 178’den fazla balık ve 20’den fazla harita bulunuyor aynı zamanda hava durumu da oyun içinde değişiklik gösterebiliyor bu da gerçekten çok fazla çeşitlilik demek. Oltamızı ve balıkçılık tecrübelerimizi geliştirerek zamanla daha büyük balıkların peşine düşüyoruz.

Fishing Planet

Oyun ilk başta bilgisayarlar için geliştirildiğinden dolayı kontrolleri mobil cihazlarda zorlu olabiliyor. Yine de kontrollere alıştıktan sonra sizi bu çeşitli balıkların, haritaların, etkinliklerin bulunduğu Fishing Planet dünyasında uzun bir yolculuk bekliyor.


Ocak ayı öneri mobil oyunlarımıza buradan

En iyi mobil oyunlar listemize de buradan göz atabilirsiniz.


Ege Muslu
Oyun Günlüğü İnceleme Editörü