0

Mobil oyunlara ilgi diğer platformlardan oldukça fazla. Oyun Günlüğü mobil oyun öneri listemizle her ay karşınızda olacağız! 2024 ocak ayında mobil oyun öneri listemizde TheoTown, Archiland, Teeny Tiny Town ve Sonic Racing adlı oyunlar yer alıyor.

TheoTown

Ocak ayı mobil oyunları – 2024

TheoTown

Blueflower’ın geliştirdiği görselleriyle eski şehir yapma oyunlarını anımsatan TheoTown mobildeki en eğlenceli ve kaliteli şehir yapma oyunu olarak öne çıkıyor. Tamamen ücretsiz olmasıyla birlikte TheoTown’ın sunduğu içerikler gerçekten sizi uzun süre ekranın başında tutacak. İster senaryo modu ile ister sandbox yani tamamen özgür olabildiğiniz modda hayalinizdeki şehri kurabiliyorsunuz.

TheoTown

Özellikle teknik olarak çok detaylı ve kafa karıştırıcı olmaması benim gibi daha gündelik şehir yapma oyunlarıyla arası pek olmayan biri için gerçekten eğlenceli geldi. Şehrin teknik detaylarıyla çok boğulmadığınız tatlı grafikleri ve ev tasarımları ile TheoTown kesinlikle denenmesi gereken bir şehir yapma oyunu.

Archiland

Yanlışlıkla bir geçitten başka bir dünyaya geçen Efe adlı meraklı bir arkeoloğun kendi dünyasına dönme hikâyesini oynadığımız bu oyun mobilde bir hikâye ile başlayan nadir oyunlardan. Türk şirket Tanktes tarafından geliştirilen bu oyun 2D macera oyunu olarak öne çıkıyor. Oyunun assetleri ne kadar hazır olsa da oyunun fena olmayan basit oynanışı ve çeşitli yetenek mekanikleriyle ekranın başında tutmayı başarıyor.

Archiland

Özellikle çok detaylı olmasa da bir hikâyenin bulunması kesinlikle büyük bir artı. Yine de tabii ki oyunun büyük bir noktasının hazır assetlerden oluşması mobil oyunlarda alışık olduğumuz bir durum olsa da yine de can sıkıcı bir görüntü. Yine de fena olmayan hikâyesi, basit ama eğlenceli mekanikleri ile Archiland’a bir şans verebilirsiniz.

Teeny Tiny Town

Alışık olduğumuz 2048 adlı matematik oyununu tatlı mekaniklerle ve hoş grafiklerle bir şehir yapma oyununa dönüştüren Teeny Tiny Town kesinlikle bağımlılık yapıcı bir oyun. Başta verilen kaynaklarla sürekli kombin yaparak daha yüksek kaynaklar oluşturup bunları minik evlere dönüştürüyoruz daha sonrasında da daha büyük evler gökdelen gibi yapılara dönüşüyor.

Teeny Tiny Town

Yer yer zorlaşan bir bulmaca oyunu olan Teeny Tiny Town içerisinde kesinlikle mantıklı düşünüp mantıklı hamleler yapmanız gerekiyor. Başlarda kolay gelse de şehrinizi büyüttükten sonra kombinleme işi gittikçe zorlaşıyor ve üstüne gerçekten düşünmeniz gerekiyor. Eğer mobilde kafa yoracak bir puzzle oyunu istiyorsanız puzzle mekaniğini şehir yapma oyunlarıyla birleştiren Teeny Tiny Town’a göz atmakta fayda var.

Sonic Racing

Sega’nın en değerli markalarından biri olan Sonic, bir süredir mobil oyunlarla ve çeşitli diğer platformlarda oyunlarıyla iyice popülerlik kazanmaya devam ediyor. Bu oyunlarından bir diğeri olan Sonic Racing Arcade yarış türünde kesinlikle en iddialı oyunlardan biri olarak gözümüze çarpıyor. Gerek karakterliyle gerek oyundaki rekabetçi sistemiyle Sonic Racing kesinlikle detaylı bir mobil oyun. 16 farklı karakter ile Sonic Racing fazlaca karakter havuzu sunuyor.

Sonic Racing

Yarış içerisinde sizin yönettiğiniz 1 karakter ve size destek olan 2 tane yapay zekâ karakter bulunuyor. Karşı rakibiniz ile teke tek yarışta 1. olmaya çalışıyorsunuz. Her karakterin teknik, hız, güç gibi farklı özellikleri bulunuyor seçerken buna dikkat etmeniz gerekiyor. Oyunun başlarında karşınıza bot oyuncular gelse de oynadıkça gerçek rakipler geliyor ve oyun rekabetçi anlamda heyecanlı bir hâl alıyor. Eğer mobilde Arcade bir yarış oyunu arıyorsanız Sonic Racing kesinlikle en iddialı oyunlardan biri.


En iyi mobil oyunlar listemize de buradan göz atabilirsiniz.


Ege Muslu
Oyun Günlüğü İnceleme Editörü

Comments

Leave a reply

You may also like