Dosya

2024’te çıkacak rol yapma oyunları (RPG)

0

Oyun endüstrisi bir başka heyecan verici yıla hazırlanırken, rol yapma oyunu (RPG) meraklıları 2024’te yeni oyunların piyasaya sürülmesini sabırsızlıkla bekliyor. İşte 2024 yılında çıkacak rol yapma oyunları!

20245 yılında en çok beklenen rol yapma oyunları (RPG) listemizde! Sürükleyici oynanış, büyüleyici hikayeler ve fantezi ile aksiyonun bir karışımını vaat eden oyunlara göz atıyoruz.

2024’te çıkacak rol yapma (RPG) oyunları

Banishers: Ghosts of New Eden

Life is Strange ve Vampyr’in yaratıcıları DON’T NOD’dan Banishers: Ghosts of New Eden geliyor. Bu aksiyon RPG, doğaüstü olaylardan ilham alırken Life is Strange serisine benzer seçim temelli hikâye unsurları sunuyor.

Banishers: Ghosts of New Eden

Alternatif tarih diyarı New Eden’da geçen oyun, hayalet avcısı bir çift olan Red MacRaith ve Antea Duarte’nin hikâyesini anlatıyor. Üçüncü şahıs bakış açısına sahip Banishers, farklı oyun tarzlarına sahip iki oynanabilir kahraman sunuyor. Antea, spektral ışınlanma da dahil olmak üzere ruhani güçlere sahipken, Red geleneksel saldırı silahlarını kullanıyor. Vampyr’den ilham alan Banishers, hayaletleri araştırmak için dedektifliğini büyücülükle birleştiren benzersiz bir yaklaşım sunuyor.

Avowed

Pillars of Eternity gibi oyunlarla tanınan Obsidian Entertainment, Avowed ile yeni bir dünyaya adım atıyor. Oyunda yeşil çimenlerin, mavi gökyüzünün ve klasik RPG ortamlarını anımsatan bir kırsalın bulunduğu fantastik bir manzara yer alıyor.

Avowed

The Elder Scrolls serisiyle bazı görsel benzerlikler taşısa da Avowed, Phil Spencer’ın belirttiği gibi “belirgin farklılıklarla” kendini ayırıyor. Destansı açık dünya görevleri ve büyü destekli savaş ile sürükleyici bir fantezi RPG bekleyin.

ARK 2

ARK 2

Son derece başarılı Ark: Survival Evolved’ın devamı niteliğindeki ARK 2, hayatta kalma türünü yeniden tanımlamayı vaat ediyor. Başlangıçta 2022 için planlanan çıkış tarihi, olağanüstü bir oyun deneyimi sağlamak amacıyla 2024’ün sonlarına ertelendi. Vin Diesel’ın yapımcı ve baş karakter Santiago olarak yer aldığı bu yapım, oyunculara bilinmeyen bir yabancı gezegen üzerinde bir hikaye odaklı macera sunacak.

Dragon’s Dogma 2

Dragon’s Dogma 2

Dragon’s Dogma 2’nin 22 Mart 2024’te PC, PS5 ve Xbox Series X için piyasaya sürülmesi planlanıyor. Devil May Cry 5’in arkasındaki zihin Hideaki Itsuno tarafından yönetilen bu devam oyunu, Gransys’te geniş bir açık dünya deneyimi vaat ediyor. Öncekine göre dört kat daha büyük bir dünyaya sahip olan, çeşitli oyun tarzları sunan yeniden tasarlanmış sistemi ve sevilen Pawn sisteminin geri dönüşü ile Dragon’s Dogma 2, oyuncuları Arisen olarak unutulmaz bir yolculuğa çıkararak çalınan bir kalbi geri almak ve Beastren adlı yeni bir ırkın sırlarını çözmek için büyük bir yolculuğa çıkaracak.

We Kill Monsters

We Kill Monsters

Glass Revolver’ın yaratıcısı olduğu “We Kill Monsters”, Zelda’nın samimi çekiciliği ile Elden Ring’in karanlık cazibesinin tuhaf bir karışımını sunuyor. Oyun zengin bir anlatı örgüsü örerken oyuncuları geniş katmanları keşfetmeye, hayatta kalmak için yağmalamaya ve gizemli derinliklere daha da derinlemesine inmeye zorlar. “We Kill Monsters,” 2024’ün ilk çeyreğinde Steam’de PC için piyasaya sürülecek ve oyunculara karanlık ve etkileyici dünyasının kalbine zorlu ancak ödüllendirici bir yolculuk vaat ediyor.

Crimson Desert

Crimson Desert

Uzun bir gecikmenin ardından, merakla beklenen “Crimson Desert,” 2024’te oyuncuları etkilemeye hazırlanıyor. Black Desert MMORPG’nin arkasındaki ekip tarafından geliştirilen bu aksiyon-macera, savaşın yıprattığı orta çağ dünyası Pywel’de geçiyor. Oyuncular, komada olan Kral’ın boşluğunda, kaos ortamında bağımsızlık veya güç arayan paralı askerlere dönüşüyor. Savaş ve karar verme odaklı olan “Crimson Desert,” sihir ve gizem dolu bir dünya arka planında dinamik bir hikaye sunacak.

Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, olaylı bir geliştirme serüveninden çıkarak 2024 sonbaharında piyasaya sürülmeyi planlıyor. İlk duyurusunu 2019’da yapan devam oyunu, geliştirme stüdyolarındaki değişiklikler de dahil olmak üzere bir dizi aksilik yaşadı. Şu anda The Chinese Room’un yaratıcı yönetimi altında olan oyun, Dear Esther ve Everybody’s Gone to the Rapture gibi başlıklar üzerindeki çalışmalarıyla bilinen bir ekip tarafından ele alınıyor. Oyun, Seattle’ın vampir istilası altındaki sokaklarında geçiyor ve gizemli atmosferini koruyarak çeşitli vampir klanlarını, disiplinleri ve fraksiyonları sergiliyor. Bloodlines 2’nin yeni yönetim altında dirilmesi, uzun zamandır beklenen RPG’ye taze bir bakış sunma beklentilerini artırıyor ve oyuncuları vampir entrikalarının ve doğaüstü hikayenin bir dünyasına davet ediyor.

Where Winds Meet

Where Winds Meet

Where Winds Meet, oyuncuları Antik Çin’de epik bir yolculuğa çıkmaya davet ediyor. Everstone Games tarafından geliştirilen bu açık dünya aksiyon-macera, çeşitli oyun türlerinden öğeleri bir araya getiriyor. Kılıç kombatı, büyüler, platform oyunları ve açık dünya keşfi üzerine kurulu bir oynanış sunacak. Where Winds Meet, tarihi olayları fantastik öğelerle harmanlayan ve soulslike oyunlardan ilham alan büyüleyici bir macera vaat ediyor, oyuncuları yeşil manzaralar ve büyüleyici hikayelerle dolu bir evrene davet ediyor.

Enotria: The Last Song

Enotria: The Last Song

Geleneksel karanlık fantezi diyarlarından ayrılan Enotria, “en parlak güne bile en karanlık gölgeyi atan” bir dünyayı tanıtıyor. Oyuncular, ‘Maskless One’ rolüne bürünerek, önceden belirlenmiş kaderlere karşı çıkıyor ve dünyayı doğal olmayan bir durağanlıkta tutan kötü niyetli Canovaccio’ya meydan okuyor. Görev açık: korkunç ‘Yazarlar’ı mağlup et ve dünyayı durgunluktan kurtar. Düşman maskelerini benimseme, dünyayı gerçek zamanlı olarak dinamik bir şekilde değiştirme ve derin oyuncu etkileşimi gibi yenilikçi özelliklerle, Enotria: The Last Song, beklentilerin ötesinde bir soulslike deneyimi vaat ediyor.

Neo Berlin 2087

Neo Berlin 2087

Elysium Game Studios tarafından geliştirilen Neo Berlin 2087, 2024’te PC, PS5 ve Xbox platformlarında bir cyberpunk macerası sunmaya hazırlanıyor. Cyberpunk 2077’den ilham alan Neo Berlin 2087, oyuncuları teknolojik evrimin ortasında insanlığın karmaşıklıklarına dalan bir hikayenin ortasına atıyor. Neo Berlin 2087’nin etkileyici ortamı, silahlı çatışmalar, zorlu araba kovalamacaları ve bakış açıları arasında geçiş yapma seçeneği sunacak. Cyberpunk türüne farklı bir katkı olan Neo Berlin 2087, önceki oyunların mirasını yaşatırken kendine özgü unsurlar da sunuyor. Neo Berlin’in neon ışıklı sokakları boyunca unutulmaz bir RPG yolculuğuna hazır olun.


2024’ün en çok beklenen 10 RPG oyunu, heyecan verici hikayeleri ve etkileyici oynanışlarıyla oyun dünyasına yeni bir soluk getirecek gibi duruyor. Banishers: Ghosts of New Eden’den Neo Berlin 2087’ye kadar, her bir oyun kendi eşsiz dünyasını sunarken, oyuncuları epik maceralara sürükleyecek. Tabi ki bu sadece buzdağının görünen kısmı, çünkü bu yıl RPG severler için gerçek bir festival olacak gibi görünüyor.

Özge Güzel
Oyun Günlüğü Kıdemli Editörü / Senior Editor