Dosya

2024 yılında çıkacak strateji oyunları

0

Strateji oyuncularının büyük bir merakla beklediği listemizde Manor Lords’tan Anvil Empires’a, Men of War 2’den Frostpunk 2’ye kadar tam 17 oyunu sıraladık.

Men of War 2

Strateji oyunlarıyla dolu bir yılı karşılamaya hazırlanıyoruz. 2024 yılında büyük bir merakla beklediğiniz tam 17 strateji oyununu listeledik. Oyunlar tür olarak şehir kurma ve kaynak yönetim oyunlarıyla da kesişse de strateji ağırlıklı olduklarını söylemeliyiz.

Listemizde Manor Lords’tan Anvil Empires’a, Men of War 2’den Frostpunk 2’ye onlarca oyunu ağırlasak da elbette tüm oyunları almadık. Çıkış tarihleri 2024 olarak kesinleşen ve bizim radarımıza takılan oyunları listeliyoruz. İşte 2024 yılında çıkacak strateji oyunları.

2024 yılında çıkacak strateji oyunları

Manor Lords

Gerçek zamanlı strateji ve şehir kurma oyunu Manor Lords, 26 Nisan 2024’te geliyor. Oyun 2024 yılının en çok beklenen strateji oyunlarından bir tanesi olarak öne çıkıyor. Şehir kurma mekanikleriyle öne çıkan Manor Lords’da Total War serisinden esinlenilen savaş sahneleriyle karşılaşacağız.

Kaiserpunk

Şehir yönetimi ile grand stratejiyi birleştiren Kaiserpunk, 20. yüzyıl dünyasında geçiyor. Kaynak yönetiminin yer aldığı oyunda strateji kararlar almanız gerekecek.

Millennia

Paradox’un yayımcılığını yaptığı C Prompt Games tarafından da geliştirilen 4X strateji oyunu Millennia Civizilation serisine çok benzeyen tur tabanlı strateji oyunlarından biri olarak 2024 yılının dikkat çeken oyunlarından biri olacak.

Pax Augusta

Roger Gassmann’ın uzun zamandır tek başına geliştirdiği Pax Augusta, Roma döneminde geçen şehir kurma ve strateji oyunu olarak piyasaya sürülecek.

Ultimate General: American Revolution

Game-Labs’ın geliştirdiği Ultimate General: American Revolution, Amerikan kolonilerinin Britanya İmparatorluğu’na karşı isyanı sırasındaki tarihi dönemi konu alan bir sandbox strateji oyunu olarak piyasaya sürülecek. 2024 yılında çıkması beklenen oyun Ultimate General ve Ultimate Admiral serileriyle tanınıyor. Oyun serinin temel mekaniklerini daha da genişletiyor.

Anvil Empires

Orta Çağ’da çok oyunculu bir yapıdaki Anvil Empires, strateji oyuncularının hayallerini süsleyen tüm detaylara sahip. Hayalinizdeki krallığı büyük bir oyuncu topluluğuyla kurabilir ve diğer krallıklarla mücadele edebilirsiniz. Anvil, binlerce oyuncunun imparatorluklar kurmak, savaş açmak ve kalıcı bir çevrimiçi dünyada fethetmek için birlikte çalıştığı devasa çok oyunculu bir oyunu olarak 2024’te piyasaya sürülecek.

Gilded Destiny

Sanayi Devrimi’nin en ateşli döneminde geçen tur tabanlı 4X strateji oyunu Gilded Destiny’te ülkenin yönetimini ele alacak ve onu geri kalmış bir tarım toplumundan endüstriyel bir güç merkezine dönüştüreceksiniz.

Nova Roma

Bir şehir kurmanın en önemli kuralı stratejik kararlar almaktır. Bu şehir kurma oyununda, Roma’nın heybeti parmaklarınızın ucunda olacak. Nova Roma’da yasalar çıkaracak ve vatandaşlarının ihtiyaçlarını karşılamak için karmaşık tedarik zincirleri geliştireceksiniz.

Lion Shield tarafından geliştirilen oyun strateji oyunlarının yayımcılığıyla tanınan Hooded Horse tarafından yayımlanacak. Ufak Roma köyünün başına geçin ve onu zamana meydan okuyacak hareketli bir metropole çevirin!

Celestial Empire

Son dönemde artan Çin yapımı oyunlara bir yenisi daha ekleniyor. Anno serisine benzerliğiyle dikkat çeken Celestial Empire ile İmparatora bağlı bir eyalet valisi olarak bölgede barış ve refahı korumak artık sizin göreviniz olacak.

Hayallerinizdeki şehri tasarlayın, diğer ev sahipleriyle ticaret yapın ve insanlarınızın ihtiyaçlarını karşılayın. President Studio tarafından geliştirilen oyun PlayWay tarafından 2024’te gelecek.

Men of War 2

Men of War serisinin yeni oyunu Men of War 2, 2023’te strateji oyuncularını üzdü. Sürekli erteleme haberleriyle gündeme gelen oyunun uzun soluklu geliştirilme süreci bu yıl nihayete erecek gibi görünüyor. Serinin temel mekaniklerini koruyan oyun, grafikleriyle öne çıkıyor.

Frostpunk 2

Hayatta kalma ve şehir kurma oyunu olarak piyasa sürülen Frostpunk, 2018’de büyük ses getirmişti. Serinin oyunu büyük bir merakla bekleniyor. Frostpunk 2 ilk oyundan 30 yıl sonra geçiyor ve petrol devrini anlatıyor. Toplum yönetimini ön plana çıkaran oyunda mekanik anlamda büyük bir gelişme yaşanırken haritada oldukça büyüyor.

11 bit studios tarafından geliştirilen oyunun 2024 yılında Türkçe alt yazı ve arayüz desteğiyle çıkması bekleniyor.

Capital Command

Terminator: Dark Fate – Defiance

Homeworld 3

Ara History Untold

Broken Arrow

Espiocracy

Oyun Günlüğü
Yeni nesil oyun haberciliği - Reklam ve işbirliği için mail atabilirsiniz.

Comments

Leave a reply

You may also like